Αποστολέας Θέμα: Ηρθε το χαρτι....  (Αναγνώστηκε 30025 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
Απ: Ηρθε το χαρτι....
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:46:08 πμ »
για το σλιπιν μπαγκ εμας μας αφησαν απο την πρωτη μερα κα ιγενικα ποτε δεν ειχα θεμα (Ναυπλιο μηχανικο) γιατι ειχαμε ΟΛΟΙ....κατι πηγαν να πουν οτι απαγορευεται αλλα τα βγαλαμε και κοιμηθηκαμε στ αρχιδια μας γιατι κουβερτες κα ιμαξιλαρια ηταν βρωμικα κα ιτιγκα στην σκονη...αμα σου πουν τιποτα πες σου λειπει ενα ενζυμο κα ιεισαι αλλεργικος στη ναφθαλινη(σε τετοια τα αποθηκευουν)(βασικα το εχω εγω στ αληθεια και θα το χρησιμοποιουσα αν δε με αφηνε καποιος να κοιμηθω με δικο μου μαξιλαρι σεντονι και σλιπινκ).ο λογος που δεν αφηνουν εινα ιγια να ξεστρωνεις το βραδυ το κρεβατι και να το στρωνεις το πρωι για να μαθεις κα ικαλα και σα πειθαρχια....

για τους κοριους....3 μηνες λουτρακι με ειχαν γαζωσει κανονικοτατα κα ιειχα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ....το προβλημα ηταν οτι μπαιναν απο το παραθυρο κα ιτο κρεβατι μου ηταν το πρωτο που επισκεπτονταν......μετα απο καιρο αδειασε καποιο αλλο πιο μεσα στο θαλαμο μεταφερθηκα και σωθηκα...10 φορες χειροτερο απο τις ιστοριες που ακουγες για κουνουπια στον Εβρο...δε υπαρχει χειροτερο απο τον κοριο
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2013, 12:49:00 πμ από Xlitos »

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 26, 2013, 09:22:12 πμ »
Μάριε, εκτός απο μπλουζάκια/καλτσες/σωβρακα/ξυριστικά/λεφτα μην παρεις τίποτε αλλο... Την ορεξη σου μονο πάρε ωσαν κατασκήνωση. Ολα τα άλλα θα έρθουν καλώς ή κακώς και ειναι μέρος της διαδικασίας αλλα και του χαβαλέ. Απόλαυσε τα όσο γινεται κ κάνε μια αποτοξίνωση... μιλάω για το Κεντρο εκπαιδευσης.

Ο στρατός εκτός απο βυσμα παραμένει σε μεγάλο ποσοστο θέμα τύχης κ που θα πεσεις.
Valves still are for gays

KTiNoS

• Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 26, 2013, 09:41:41 πμ »
ΠΑΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ

(για παπούτσια)

Καλά γ... !
 :evil6:

υγ

Ο στρατός εκτός απο βυσμα παραμένει σε μεγάλο ποσοστο θέμα τύχης κ που θα πεσεις.

Συμβουλή
Κύριος να πας και κύριος να φύγεις, χέστα βίζματα είναι για αδερφές
 8)

Mpampoulas

• Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 26, 2013, 09:52:54 πμ »
Όπως στα λέει ο Στάμπακας... Αν σου λείψει και κάτι, το κψμ είναι εκεί και στα κέντρα τα κψμ έχουν αρκετά πράγματα.
Στο 1ο επισκεπτήριο θα σου φέρουν και ότι (ΑΝ) σου λείψει κάτι οι δικοί σου.

Άντε να σου έλεγα πάρε και ένα Σαμπουάν & αφρόλουτρο μαζί αν είσαι περίεργος με τις μάρκες και δεν σου κάνουν αυτές του κψμ.   :D

nktr

• Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 26, 2013, 10:15:52 πμ »
ΠΑΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ

(για παπούτσια)

Καλά γ... !
 :evil6:

υγ
Συμβουλή
Κύριος να πας και κύριος να φύγεις, χέστα βίζματα είναι για αδερφές
 8)

για τους πάτους +1000, διάτρητους να αερίζεται πόδι + παπούτσι
η καλύτερη εφαρμογή για τα άρβυλα, υγιεινής και άνεσης
http://www.kontesidis.gr/wp-content/uploads/2012/10/free-step-patoi.jpg
http://www.kontesidis.gr/wp-content/uploads/2012/10/menage-patoi.jpg

τώρα να βάλεις βίσμα για 9μηνη θητεία είναι απλά καρα :owned:
περνάει ο χρόνος απίστευτα γρήγορα....από 16ο και μετά κολλάει ο χρόνος σα σκουριασμένη βίδα...

Καλή θητεία Μάριε και πραγματικά ότι σου γράφουν τα παιδιά από πάνω
απόλαυσέ το, οι τελευταίες στιγμές ανεμελειάς  :tr:

endopandou

• Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 26, 2013, 10:41:58 πμ »
Πόσο θα 'θελα να ξαναπάω κατασκήνωση για 9 μήνες...
Πάρε κινητό 3g μαζί και όταν γράφουν αϊδιούλες για τον τρελό θα σε ειδοποιώ εγώ για να μπαίνεις να τους τα χώνεις  :rouf:
στα σοβαρά πάρε το καλό σου κιν μαζί, έχουν πολλές τσέπες τα ρούχα, στρατό πας όχι φυλακή μην τρελαθούμε κιόλας.
Κωλόχαρτα και ότι θες πουλάνε εκει ρε συ και φθηνά μάλιστα. Πάρε κάλτσες πολλές, σώβρακα πολλά τα απαραίτητα είδη υγιεινής, και τέρμα. Αν χρειαστείς και κάτι άλλο ζήτα απο τους άλλους νέοπες, θα σου δώσουν με χαρά, έτσι γινόταν πάντα.
Ο στρατός για νορμάλ τύπους είναι κατασκήνωση. Διασκέδασέ το τυχερέ  :jason:   

Αποσυνδεδεμένος LiKuid

• Μπρουου μπρουου μπρουουου
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 26, 2013, 11:03:54 πμ »
sleeping bag στο ΚΕΥΠ το 2003 έπαιζε μια χαρά από την πρώτη μέρα. Κ είναι βασικό γιατί ξενοιάζεις από το πρωινό τρέξιμο.
Κ εγώ υλικοπόκεμον ήμουν εν έτει 2003. Στο κέντρο εμείς είμασταν καμιά 600αριά με δυναμικότητα γύρω στους 200. Οι υπόλοιποι βύσματα που είχαν μπει από το πλάι. Μετά την ορκομωσία οι περισσευούμενοι φεύγουνε με μετατάξεις, οπότε κάτι τέτοιο να περιμένεις.
Εκεί καλούν κυρίως κόσμο με οικονομικά πτυχία κ για αυτό ο μέσος όρος ηλικίας είναι μεγάλος, πρείπου 23-24, το οποίο είναι καλό.

Αυτά για αρχή, αν θες κάτι ρώτα. Το κέντρο εκεί είναι ξενοδοχείο πάντως. Στη μονάδα είναι η θητεία.

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:11:27 μμ »
για το σλιπιν μπαγκ εμας μας αφησαν απο την πρωτη μερα κα ιγενικα ποτε δεν ειχα θεμα (Ναυπλιο μηχανικο) γιατι ειχαμε ΟΛΟΙ....κατι πηγαν να πουν οτι απαγορευεται αλλα τα βγαλαμε και κοιμηθηκαμε στ αρχιδια μας γιατι κουβερτες κα ιμαξιλαρια ηταν βρωμικα κα ιτιγκα στην σκονη...αμα σου πουν τιποτα πες σου λειπει ενα ενζυμο κα ιεισαι αλλεργικος στη ναφθαλινη(σε τετοια τα αποθηκευουν)(βασικα το εχω εγω στ αληθεια και θα το χρησιμοποιουσα αν δε με αφηνε καποιος να κοιμηθω με δικο μου μαξιλαρι σεντονι και σλιπινκ).ο λογος που δεν αφηνουν εινα ιγια να ξεστρωνεις το βραδυ το κρεβατι και να το στρωνεις το πρωι για να μαθεις κα ικαλα και σα πειθαρχια....

για τους κοριους....3 μηνες λουτρακι με ειχαν γαζωσει κανονικοτατα κα ιειχα κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ....το προβλημα ηταν οτι μπαιναν απο το παραθυρο κα ιτο κρεβατι μου ηταν το πρωτο που επισκεπτονταν......μετα απο καιρο αδειασε καποιο αλλο πιο μεσα στο θαλαμο μεταφερθηκα και σωθηκα...10 φορες χειροτερο απο τις ιστοριες που ακουγες για κουνουπια στον Εβρο...δε υπαρχει χειροτερο απο τον κοριο
έλα ρε.. Κ εγώ ναύπλιο-Λουτρακι, αλλά μετά,λήμνο χεχεχε

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

AKISR6

• Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:13:55 μμ »
απόλαυσέ το, οι τελευταίες στιγμές ανεμελειάς  :tr:

Tο πιο σημαντικο ειναι να εχεις μεσα στο μυαλο σου το παραπανω....οσο και αν σε τσατισουν-στα κανουν αεροστατα, οσο και αν παιξει κουραση.....να προσπαθεις να ξεχωρισεις τις στιγμες (εστω ελαχιστες) που αξιζουν και μπορεις να βγεις "κερδισμενος".....

Κανε το χαβαλε σου σε λογικα πλαισια και περνα καλα.... :occasion14:

AKISR6

• Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:14:23 μμ »
έλα ρε.. Κ εγώ ναύπλιο-Λουτρακι, αλλά μετά,λήμνο χεχεχε

Λημνο και γω :icon_flower:

Mike

• Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:31:54 μμ »
Λήμνο κι εγώ... Λιβαδοχώρι 101 Α/Κ ΜΠΠ ΠΕΠ  :jason: :tooth:

97Γ ΕΣΣΟ - 248

:wheelchair:

bobus

• Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:35:29 μμ »
Μονάδα πεδινού πυροβολικού; Τι διαμέτρηματος πυροβόλα; Είχατε ΠΕΠ RM70; Στη Λέσβο είχαμε RM70 μαζί με 8ιντσα πυροβόλα Μ110

AKISR6

• Επισκέπτης
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:52:27 μμ »
88 AΚ Αγγαριωνες, Π.Ε.Π. και Οκταϊντσα.... :icon_flower:

Mike

• Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 26, 2013, 01:12:04 μμ »
Μονάδα πεδινού πυροβολικού; Τι διαμέτρηματος πυροβόλα; Είχατε ΠΕΠ RM70; Στη Λέσβο είχαμε RM70 μαζί με 8ιντσα πυροβόλα Μ110

Ναι..

Αυτά τα ΠΕΠ

και είχαμε και κάτι αρχαία άρματα, νομίζω τέτοια ήταν Μ110 (υπάρχει Μ105?)

Εγώ οδηγός ήμουν..

kavadias

• Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 26, 2013, 01:16:32 μμ »
καλά ρε τόσοι αλήτες μηχανόβιοι εδώ μέσα, έναν με Ι5 δεν έχουμε ???   :tooth: :stabak: :jason: