Αποστολέας Θέμα: Ηρθε το χαρτι....  (Αναγνώστηκε 30027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

V4.2R

• Επισκέπτης
Απ: Ηρθε το χαρτι....
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 25, 2013, 07:56:16 μμ »
υλικό πολέμου είχα παρουσιαστεί κι εγώ ... έκατσα εκεί 35 μέρες μα μετά πήρα μια ξεγυρισμένη μετάταξη για το πυροβολικό στην σαμοθράκη.

είναι βυσματικό σώμα, οπότε ίσως αν πέσουν πολλά βύσματα πάθεις το ίδιο.

καλά είναι γενικά. οι αποθήκες έχουν συχνά κουβαλήματα... ειδικά στο κέντρο. γενικά να είσαι πρόθυμος σε αυτά γιατί έχει κάποια εξτραδάκια :-) μα να προσέχεις την μέση σου...

τα ρούχα που θα σου δώσουν τα δοκιμάζεις ΑΜΕΣΩΣ και οτι δεν σου κάνει βρές κάποιον απο τον θάλαμο να ανταλλάξεις. όσο πιο γρήγορα τόσο περισσότερες επιλογές όπως καταλαβαίνεις.

κωλόχαρτο ΝΟΜΟΣ.

καλή θητεία!

streetas

• Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 25, 2013, 07:56:49 μμ »
και σημαντικό για τις αρβύλες...

να την γυαλίζεις ,ειδικά στην αρχή, με το βερνίκι που σου δίνει ο στρατός.Μην βάλεις τα ετοιμα απο super market.

και επειδή οι υπόλοιποι ψάρακες θα παίρνουν τα έτοιμα ,τσίμπα τους τα βερνίκια.

Δεν θα καταλάβεις (σχεδόν) τίποτα απο χτύπημα και λοιπές τέτοιες ιστορίες.Στην αρχή συνέχεια το βερνίκι του στρατου (εχει λίγο μπελά βουρτσισμά) αλλά αξίζει

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 25, 2013, 08:18:32 μμ »
Ευχαριστω guys!  :occasion14:
Ενταξει εχω χασει λιγο την μπαλα αλλα δε πειραζει. :tooth:
Πουδρα γιατι να παρω ?  :tooth:
2 σακους καλα ειναι ? Κωλοχαρτα ποσα περιπου?  :dontknow: .
Ευτυχως δε καπνιζω αλλα λογικα θα πεσει πολυ πρηξιμο για τρακα. Εγω ειμαι της γυμναστικης αλλα θα πω οτι δε ξερω τιποτα . Ειμαι γατι εγω.  :icon_cat:
Αρβυλες λογικα να παρω κανα νουμερο παραπανω ? Ειδικα με χοντρες καλτσες ?  :dontknow:

Πολιτικα ρουχα να παρω ? Και αν παρω να παρω πολλα?

bobus

• Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 25, 2013, 08:33:38 μμ »
να μην πάρεις νούμερο παραπάνω, να τα ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ και να βεβαιωθείς πως με χοντρές κάλτσες δε θα σε χτυπάνε

το ίδιο με το τζάκετ, θα το φοράς πάνω από φανέλα, επένδυση, πουλόβερ και παραλλαγή, οπότε ΜΑΖΙ με την δικιά του ζεστή επένδυση πρέπει να σου ΚΑΝΕΙ

Kavaliwtis

• Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 25, 2013, 08:43:36 μμ »
Πολιτικα ρουχα να παρω ? Και αν παρω να παρω πολλα?

Οχι στην αρχη σου φτάνουν αυτά που θα μπεις

Εκτος αν ετοιμαζεις τη

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 25, 2013, 08:54:32 μμ »
Moνο με αυτα που θα μπω ? Ααα οκ ειμαστε.
Το τη τι ειναι?  :dontknow:

Bobus ολα αυτα ειναι ρουχα και θα τα φοραμε μαζι ? Προσωπικα δεν την παλευω καθολου. Θα πεσει πολυς ιδρωτας.  :tooth:

Τι γινετε με το πλυσιμο των ρουχων ?Καθε μερα πλυσιμο? Θα τα δινω καπου ή θα τα πλενω απο μονος μου ? Και που θα πλενονται?  :dontknow:

Και τα μαλλια ποσο στα περνουν περιπου. Το χαρτι γραφει να εχω μαλλια 3-4 ποντους. Θα μου τα παρουν εκει ? Επειδη κουρευoμαι 2-3 φορες το χρονο (και αν) απο μονος και τα περνω πολυ κοντα (3-6 χιλιοστα) , αμα παω και τα κουρεψω στο ποντο θα μου πουν τιποτα? Ηδη ειναι στους 2,5-3,5 ποντους και απο το να κουρευτω εκει δε θα ηταν καλυτερο να μπω κουρεμενος?  :dontknow:

Kavaliwtis

• Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 25, 2013, 08:59:29 μμ »
Moνο με αυτα που θα μπω ? Ααα οκ ειμαστε.
Το τη τι ειναι?  :dontknow:

click it

Αν ειναι 2-3 ποντους καλα εισαι αστα ετσι

υγ
Τις φαβοριτες μαζεψε
υγ2
ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ

bobus

• Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 25, 2013, 09:11:24 μμ »
τα ρούχα που σου είπα θα τα φοράς ΑΝ θέλεις, τα υποχρεωτικά το χειμώνα είναι η φανέλα η επένδυση και η παραλλαγή, οπότε το χειμώνα δεν θα έχεις θέμα, θα έχεις το καλοκαίρι όμως αν σε ενοχλεί η ζέστη

η φανέλα του στρατού είναι "αθλητική", δηλαδή με τιράντες, δηλαδή ούτε ζεσταίνει, ούτε προστατεύει την επένδυση (που σου δίνουν μόνο ΜΙΑ) από τον ιδρώτα, φανελάκια κοντομάνικα μπορείς να φοράς ΜΟΝΟ αν είναι στρατιωτικού χρώματος δηλαδή φαιοπράσινα (και στο κέντρο εκπαίδευσης ίσως σου την πούν ΚΑΙ γι' αυτά γιατί δεν θέλουν να βλεπουν ΚΑΜΙΑ απόκλιση ΤΟΣΟ νωρίς στη θητεία), γι' αυτό σου είπα να πάρεις τέτοια, και μια επιπλέον τουλάχιστον επένδυση

αν σου την πούν για τα φαιοπράσινα φανελάκια άστα στην άκρη και κράτα τα για τή μονάδα όπου δεν θα σου την πούν πλέον

μαλιά κοντά αλλά όχι ΤΟΣΟ κοντά, κόψτα όσο ο στρατός προβλέπει όχι περισσότερο γιατι και πάλι θα σου την πούν

θα απαιτηθεί να κουρεύεσαι περίπου 5 φορες το χρόνο

να είσαι προβλεπόμενος σε όλα (ρούχα, μαλί, γυάλισμα στα άρβυλα), να μην τραβάς την προσοχή, παίξε το παιχνίδι έξυπνα, όσους το παίζουν "εγώ δε μασάω" τους βάζουν στο μάτι

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 25, 2013, 09:21:09 μμ »
Μάριε...

Γάμησέ τους όλους...γάμησέ τους όλους φίλε !  :jason:

Ξέρεις πόσο σε συμπαθώ  :occasion14:

Γι'αυτό σου λέω. Μην μασάς μία. Ξέσκισέ τους !

:tooth: :tooth: :tooth:
(Φρόνιμα κι όλα καλά θα πάνε)

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 25, 2013, 09:40:30 μμ »
Πουδρα γιατι να παρω ?  :tooth:

επειδη θα χεις χοντρες καλτσες και επειδη θα φορας τα αρβυλα πολλες ωρες πριν βαλεις καλτσες περνας τις πατουσες σου με λιγη πουδρα να μην ιδρωνουν πολυ και μην βρωμανε μετα που θα τα βγαζεις...

πλυσιμο ρουχων εξαρταται...αν εχει το στρατοπεδο...αν δεν εχει μερικοι τα πηγαιναν εξω σε πληντηρια της πολης/επαρχιας(υπαρχουν κοντα σε στρατοπεδα για να βγαζουν κανα φραγκο)..αλλιως μπουγαδα με tide...γι αυτο σου λεω παρε αλλαξιες να χεις και μαζευε τα απλυτα σε μεγαλες σακουλες σκουπιδιων

α επισης το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ δεν ειδα αν γραφτηκε...οπωσδηποτε ΣΛΙΠΙΝ ΜΠΑΓΚ και ΔΙΚΟ σου μαξιλαρι!!!!! μη το ξεχασεις

bobus

• Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 25, 2013, 10:14:57 μμ »
Σε περίπτωση που πέσεις σε κρεβάτι που έχει κοριούς μην κάψεις το κρεβάτι με πετρέλαια και τέτοια τρελά, απλά σήκωσε το στρώμα, τίναξε σεντόνια και λοιπά,  και μετά ψέκασε με εντομοκτόνο ένα-ένα τα ελατηριάκια στο σωμιέ, εκεί μαζεύεται τρελή σκόνη και γι' αυτό εκεί ζούν και οι κοριοί. Τα είχα δοκιμάσει όλα, όταν έκανα το παραπάνω ψέκασμα, ησύχασα.

antonis81

• Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 25, 2013, 10:20:16 μμ »
 σεντονια και μαξιλαροθηκη ειναι must και πολλα εσωρουχα,εκτος αμα φορας τα παππουδιστικα τα ασπρα που δινουν :tooth:

V4.2R

• Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 25, 2013, 10:33:58 μμ »
α επισης το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ δεν ειδα αν γραφτηκε...οπωσδηποτε ΣΛΙΠΙΝ ΜΠΑΓΚ και ΔΙΚΟ σου μαξιλαρι!!!!! μη το ξεχασεις

όπου πήγα εγω τα "δικά σου" σλίπινγκ μπάγκ κλπ ήταν συνταγή πρώτης για κράτηση ή στέρηση εξόδου ( σεξ ), μιλάω για λαμία, σαμοθράκη και αλεξανδτούπολη 535

bobus

• Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 25, 2013, 10:47:26 μμ »
sleeping bag  σε καμία περίπτωση στο κέντρο, ΙΣΩΣ στη μονάδα αν δεις χαλαρότητα στο θέμα

μαξιλάρι δε θα το 'λεγα, μαξιλαροθήκη ναι, είναι και πολύ πιο πρακτικό

streetas

• Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 26, 2013, 12:07:27 πμ »
γενικά πάρε πολλά εσώρουχα (γιατί δεν προβλέπεται να δεις την πύλη πως είναι απ'εξω πριν τελειώσει αυτή η μαλακία που ονομάζουν εκπαίδευση  :mast:)

παρε φανέλες παραλλαγής (θα βρεις στα ίδια χρώματα σε μαγαζί αλλά και μικροδιαφορες να έχει στα @@ σου.Μπορεί να γκρινιάξουν λίγο αλλά στα @@ σου.Α το είπα ήδη)

παρε ξυριστικά (αν δεν σου βγαίνουν αμέσως να ξυρίζεσαι βραδυ,αν σου βγαίνουν αμέσως δοκίμασε βράδυ,θα γλιτώσεις την πρωινή κίνηση,αν στην πουνε τότε θα πας σε πρωί.Τις πρώτες 20 μερες που είναι η εκπαίδευση δεν έχει τιμωρίες και καμπάνες γιατι δεν έχεις ορκιστεί ακομα οπότε κοψε κίνηση με τι μαλάκες έχεις να κάνεις.τεσταρε τους ευγενικός και χαμογελαστός,μην ξεχνάς...είσαι ψαρακας),
κωλοχαρτο,
πουδρα (ριχνε και στις αρβυλες καθε βράδυ μετα το γυάλισμα),
πολλές κάλτσες στρατιωτικές(παρε απ εξω),
υπνοσακο ξεχνα τον στο κεντρο (μετά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα),
και να θυμασε αν έχεις μουστάκι μπορείς να το κρατήσεις  :ffff: :ffff:,
μαλλιά κοντά κουρεμένα αλλά όχι με την ψιλή γιατί θα στην πούνε (αλλα μεχρι εκεί τώρα,είπαμε εισαι...ψαρακας),
mp3,φακό μικρό

με καλή παρέα θα περάσεις καλά....και να περάσεις καλά γιατί μεγαλύτερη μαλακία δεν θα συναντήσεις στην ζωή σου (μάλλον)

υ.γ πλυντήριο στο κέντρο ξέχνα το....δώσε τα άπλυτα σε επισκεπτήριο
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2013, 12:10:01 πμ από streetas »