Αποστολέας Θέμα: ΚΤΕΟ  (Αναγνώστηκε 4469 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RunnerBaylisstic

• Προφίλ
Απ: ΚΤΕΟ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 05, 2013, 12:01:12 πμ »
AMA παίρνουν μπρος καλό είναι να τα περάσεις!  :dontknow: :wstl: :tooth:

Αρα γλυτωσαμε και τα εξοδα του ΦΤΑΙΩ, και το προστιμο 400 ευρω της τροχαιας ετσι και εχουμε αργησει...  :tooth:
ασυμφορα τα γιαπωνεζικα...  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος ENGAKATS

• desmoλαδιέρης
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 05, 2013, 01:00:15 πμ »
Και λογικά θα πρέπει να πάμε και map1 για τα καυσαέρια

αυτο ακριβως εκανα σημερα :rouf:

-15 ο χαρτης του PC απο 750 μεχρι 1500 στροφες, στο ρελαντι και λιγο παραπανω :wstl:

περασε μια χαρα :jason: :tooth: :tooth: :tooth:

επισης, τελικα Leo Vince με db killers και με το ζορι ανεβασε 91db (ενταξει, ειχα ταπωσει το φιλτροκουτι και το ξηροκαμπανο :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tr: )
caminando por la vida...

Αποσυνδεδεμένος Stavros

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:35:37 πμ »
Από όλα αυτά που είπατε, εγώ καταλαβαίνω πως για άλλη μια φορά, εντελώς στα @@@ τους τι θα τους πας και πως θα είναι... Τα φράγκα μόνο να στάξεις και φέρε άμα γουστάρεις και 2 σωλήνες με 2 ταψιά για ρόδες για έλεγχο.
Αν  κοφτάρεις τα 105dB ρελαντί στην δρύινη γραφειάρα του χαρτογιακά, θα το ξανασκεφτεί καλύτερα;  :faskelo: :mast:

Αποσυνδεδεμένος Vaggan Agr.

• αμφίβιο κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 05, 2013, 07:01:11 πμ »
Παντού διαβάζω για όσα δίκυκλα έχουν άδεια κυκλοφορίας στην περιφερείας Αττικής  και Θεσσαλονίκης πρέπει να περάσουν ΚΤΕΟ

Για αυτά που έχουν άδεια στην επαρχεία? :wstl:
You go fast... I go everywhere...

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:05:06 πμ »
Παντού διαβάζω για όσα δίκυκλα έχουν άδεια κυκλοφορίας στην περιφερείας Αττικής  και Θεσσαλονίκης πρέπει να περάσουν ΚΤΕΟ

Για αυτά που έχουν άδεια στην επαρχεία? :wstl:

Στην επαρχία, θα πρέπει το ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΤΕΟ στην περιοχή σου, να έχει γραμμή για μοτοσυκλέτες.
Όσο αυτό ΔΕΝ έχει,δεν τρέχει μία...

Ελλάδα ντε.
It's just a ride...

Συνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:07:04 πμ »
Πάντως τα ΚΤΕΟ που δεν έχουν ακόμα κάμερες κλπ... θα πρέπει λέει να συμμορφωθούν και να βάλουν, πήραν παράταση κανα 6μηνο ακόμα νομίζω... μετα θα τους πάρουν την άδεια!
Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

Συνδεδεμένος antonis81

• εξωθεσμικός παράγοντας...speaking!
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:18:59 πμ »
Στην επαρχία, θα πρέπει το ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΤΕΟ στην περιοχή σου, να έχει γραμμή για μοτοσυκλέτες.
Όσο αυτό ΔΕΝ έχει,δεν τρέχει μία...

Ελλάδα ντε.
αυτο ειναι σιγουρο?εδω εχει μονο το ιδιωτικο κτεο γραμμη για μηχανες και μας εχουν ζαλισει στα δελτια τυπου,400ευρω προστιμο,υποχρεωτικα οσα εχουν κλεισει τετραετια και 35€ ταριφα,εχει και καμερες ρε πουστη μου!
Ότι είπα και γω δηλαδη απο την αρχη, ποιος ειμαι ο ownedmatters? Μαλλον λογω της μοτοκουλτούρας μου σε ολα τα επίπεδα..Έχω ομως και ματι εΤουρα!

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:20:17 πμ »
αυτο ειναι σιγουρο?εδω εχει μονο το ιδιωτικο κτεο γραμμη για μηχανες και μας εχουν ζαλισει στα δελτια τυπου,400ευρω προστιμο,υποχρεωτικα οσα εχουν κλεισει τετραετια και 35€ ταριφα,εχει και καμερες ρε πουστη μου!

Αυτό που έγραψα,βγήκε από χείλη δημοσίου υπαλλήλου του κρατικού ΚΤΕΟ  :icon_flower:

Καλού-κακού,ψάξ'το στην περιοχή σου.
It's just a ride...

Αποσυνδεδεμένος κακιά μάγισσα

• bump
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:33:16 πμ »
Νομιζω η καθε περιοχη εχει διαφορετικο καλεσμα κ διαδικασιες, οταν ειχα παρει το gasgas ο τυπος στη Σπαρτη το ειχε περασει ΚΤεο... μιλαμε για τα περσι και βαλε (στο μιλητο βεβαια απο οτι μου πε)
Machete don't text

Αποσυνδεδεμένος Giannis

• F@ck you Very Much!
    • Προφίλ
    • Speed Junkies
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:45:06 πμ »
sτην επαρχεια περναγανε κτεο και εδω και 1-2 χρονια τωρα αλλα προερετικα
 ματσωμένα τσογλανάκια τριγυρνάνε στα μπαράκια
ψωνισμένα γκομενάκια με ακριβά αυτοκινητάκια....

Αποσυνδεδεμένος RunnerBaylisstic

• Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 05, 2013, 03:36:39 μμ »
http://www.mrkteo.gr/index.php?page=26

Φανταζομαι η νομοθεσια για το προστιμο ισχυει και για τις μοτοσυκλετες

ΤΕΛΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ στο ΚΤΕΟ

Από 10/6/2011 σύμφωνα με το νέο Νόμο τα παράβολα εκπροθέσμου τεχνικού ελέγχου φθάνουν εως και 200% της αξίας ελέγχου ΚΤΕΟ. Αναλυτικά όταν το όχημα προσκομίζεται για έλεγχο ΚΤΕΟ εκπρόθεσμα:

(α) έως 30 ημέρες (ημερολογιακές) επιβαρύνεται με επιπλέον 17ευρώ για τα επιβατικά και 22.50ευρώ για τα φορτηγά έως 3.5t.

(β) πέραν των 30 ημερών και έως 6 μήνες επιβαρύνεται με επιπλέον 35.50ευρώ για τα επιβατικά και 45ευρώ για τα φορτηγά έως 3.5t.

(γ) πέραν των 6 μηνών επιβαρύνεται με επιπλέον 70ευρώ για τα επιβατικά και 91ευρώ για τα φορτηγά έως 3.5t.

Σας υπενθυμίζουμε ότι τα παράβολα εκπροθέσμου είναι υπέρ Δημοσίου και καταβάλλονται εξ ολοκλήρου στο Ελληνικό Δημόσιο.

ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΤΡΟΧΑΙΑΣ

Επιπλέον, η έλλειψη ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ αποτελεί τροχαία παράβαση και τιμωρείται με πρόστιμα 400ευρώ, το οποίο μπορεί να μειωθεί στο 1/8 (50ευρώ) εφόσον προσκομιστεί ισχύον Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου εντός 10 ημερών.

Αποσυνδεδεμένος Vaggan Agr.

• αμφίβιο κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 07, 2013, 11:02:19 πμ »
Όσο και να το έψαξα μέσα στο Υπουργείο μεταφορών που είναι υπεύθυνο για τα Κτεο όλων των οχημάτων δεν αναγράφει πουθενά για τις μοτοσυκλέτες ότι πρέπει να περάσουν κτέο

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=361&id=&tid=361

http://www.yme.gr/index.php?getwhat=1&oid=778&id=&tid=787

Ρώτησα και αστυνομικούς αν τους έχει έρθει καμιά διαταγή για να κόψουν κλήσεις σε όσα μότο δεν έχουν περάσει κτέο και μου απάντησαν ότι δεν τους έχει δοθεί τίποτα τέτοιο

Ρε μήπως μας δουλεύουν τα ΙΚΤΕΟ :angry5:
You go fast... I go everywhere...

Συνδεδεμένος mctalas

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 07, 2013, 11:36:15 πμ »
δεν το ειδες καλα μαλλον εδω εχει το προσκλητηριο για την περιφερια αττικης http://www.yme.gr/getfile.php?id=5051

κτεο περνανε στην επαρχεια οικιοθελος οταν μερικα  ικτεο εφτιαξαν ραμπες για τον ελεγχο δικικλων, με πρωτη νομιζω την κορινθο και μετα σπαρτη, αλλα χωρις να σε υποχρεωνει κανενας, πολλοι και χωρις να καταλαβαινω τον λογο πηγαν και περασαν.

Αποσυνδεδεμένος V4.2R

• Pedrozistas
    • Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 07, 2013, 11:39:23 πμ »
τα μηχανάκια επαρχίας δεν περνάνε κτέο ρε παιδιά?

Συνδεδεμένος antonis81

• εξωθεσμικός παράγοντας...speaking!
    • Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 07, 2013, 12:25:52 μμ »
αυτο ρωτησα και γω,γιατι το ικτεο ξεκινησε και δω τις προσκλησεις και τωρα τα δελτια τυπου περι κλησεων και παραβολων εκπροθεσμου ελεγχου,επισης λενε οτι μολις κλεισει 4ετια 1 αδειας περναει :dontknow:
Ότι είπα και γω δηλαδη απο την αρχη, ποιος ειμαι ο ownedmatters? Μαλλον λογω της μοτοκουλτούρας μου σε ολα τα επίπεδα..Έχω ομως και ματι εΤουρα!