Αποστολέας Θέμα: Suzuki GSX-250R temporary ride  (Αναγνώστηκε 333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Psycho_RB

• Small is better
    • Προφίλ
Suzuki GSX-250R temporary ride
« στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 01:10:34 μμ »
Εδωσα το ΜπεργκμανακΗ για σερβις των 20.000k....
και οπως σχεδον παντα μου δινει ενα σκουτερακι η Suzuki...
αλλα επειδη δεν ειχε, μου λεει το παλικαρι... "μηπως θες καμια μοτοσυκλετα να σου δωσω?" ...
αμα εχεις κανα gsxr λεω, βεβαια...
εχω μου λεει... παρτο...  :tooth:

βγηκε 750 κυβικα παρακατω απο αυτο που περιμενα  :P αλλα ενταξει.... καλο και αυτο...

το βολταρω απο το πρωι και θα το παραδωσω το απογευμα...

λιγες εντυπωσεις, δεν πηγα βεβαια Λιμανακια να το τεσταρω, αλλα μια βολτα στο περιφεριακο στον Πειραια και μεχρι το Σχιστο το εκανα...
το πιεσα και λιγο, εκανα και το trailbraking του....
εχει και κατι λαστιχα φακεν τουριστ που δεν ξερω τι ειναι, και δεν ειναι για υπερβολες απο στριψιμο... μαζι με υγρασια λογο βροχης...

ΑΛΛΑ παρολαυτα, στριβει ΠΟΛΥ καλα για συνθηκες δρομου και με αυτα τα ελαστικα...

εξαιρετικη πληροφορηση για την δουλεια που προοριζεται και την κατηγορια, και πολυ προβλεψιμο, παρολο τα ελαστικα που δεν ειναι σουπερσπορτ....
καλο σεταπ, μιλαμε παντα για τα κιλα μου, 73 ειμαι τωρα, και υψος 1.78..... οχι σκληρο, αλλα ουτε σωβρακο... καλο σεταπ για δρομο....

επισης εξαιρετικα φρενα απο αισθηση και πληροφορηση... δεν ξερω βεβαια απο διαρκεια πχ σε μια κατεβασια ταπα την Επιδαυρο καλοκαιρι....
πραγματικα ειναι πολυ καλο, τοσο που  ο κινητηρα του για παιχνιδι ειναι "προβλημα" σε εμπειρους αναβατες...
καλο μοτερακι για μεταφορικο πολης... ροπατο, φιλικο, καλο για καποιον που δεν εχει οδηγηση ποτε μοτοσυκλετα...
αν και πολυ κοντη η μεταδοση, θα την ηθελα λιγο πιο μακρια...
επισης πολυ καλη θεση οδηγησης που κανει τα παντα, απο μεταφορικο μεχρι σπορ οδηγηση, και δεν κουραζει, ακομα και μενα που ειμαι ρεταλι απο αναπηριες και καταγματα............. μοναδικο θεμα, το αφρωδες υλικο της σελας, πολυ σκληρο... σανιδα....... θελει αλλαγη για πολυωρη χρηση....

εξαιρετικη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ για αρχαριο....

αλλα για καποιον εμπειρο που θελει να εχει ενα μεταφορικο φθηνο αλλα και να παιζει λιγο στις βολτες εκτος, την αδικει την υπολοιπη μοτοσυκλετα ο κινητηρας...
5 πραγματικα αλογακια ακομα ροδα τα ηθελε, αφου το συνολο ειναι ΠΟΛΥ καλο.... ενα πιο σπορτιφικο μοτερακι στα ψηλα rpm και θα ηταν πολυ γαματο...

εντυπωση εκανε η αισθηση του βαρους, ειδικα εμενα που εχω προβλημα... 180+ κιλα και εχει αισθηση οτι ειναι πιο ελαφρυ απο το Μπερκμαν...
λες και καβαλας RS125 ειναι η αισθηση του βαρους στατικα... και εκει πολυ καλη δουλεια... φυσικα εαν πεσει εντελως κατω και χρειαστει να το σηκωσει καποιος, τα 40 κιλα πανω απο το RS125 θα φανουν... καθως και σε πολυ γρηγορη οδηγηση με οριακη εισοδο και ολα κατω...
αλλα στον δρομο σε κανονικη και σπορτιφ οδηγηση ειναι ποδηλατο, πολυ μανιτζεβελο και αερατο....
ενα θεμα ειναι μονο οτι... δεν κοβει και πολυ το τιμονι, λες και οδηγουσα Ντουκατι ηταν απο κοψιμο....  :tooth:

με ενα μοτερακι πιο "πολεμικο" απο δουλεμα, και 5 αλογακια τροχο ακομα, θα το ηθελα με τα χιλια....
αλλα για καποιον που θελει ενα μεταφορικο αλλα οχι παπι η σκουτερ, αλλα μοτοσυκλετα, και ειναι εντελως αρχαριος...
θα περασει πολυ καλα με αυτο για πρωτο μοτοσυκλετακι (οδηγικα μοτοσυκλετα με τα ουλα της)........

φρεσκιες φωτο, πριν απο λιγο....
κλικ στα url για πληρη αναλυση.

https://i.postimg.cc/7D3C4gmj/250-4.jpg

https://i.postimg.cc/fWNJXLTH/250-1.jpg

https://i.postimg.cc/Vm4drzyR/250-3.jpg

https://i.postimg.cc/jtRDSL12/250-2.jpg

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
Απ: Suzuki GSX-250R temporary ride
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 02:03:15 μμ »
Έχουν ομορφύνει πολύ τα μικρά (250-400) σε σχέση με το ινδονισιακό παρελθόν τους!!  :tooth: :tooth:

δλδ αυτό το πρώτο νιντζα250 ή το cbr 125 :wheelchair: δε βλεπόντουσαν!  :tooth:

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 02:05:19 μμ »

στα 18 θα τον ειχα κάνει λάστιχο γι αυτο!!!  :mast:    :tr:

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 02:09:49 μμ »
Έχουν ομορφύνει πολύ τα μικρά (250-400) σε σχέση με το ινδονισιακό παρελθόν τους!!  :tooth: :tooth:

δλδ αυτό το πρώτο νιντζα250 ή το cbr 125 :wheelchair: δε βλεπόντουσαν!  :tooth:

:tooth:

Σωστος.... ειναι και καλα μηχανακια για χρηση δρομου, κατι που μαλλον δεν τους φαινεται στα χαρτια η πχ πλαισιο....
καλυτερες γεωμετριες απο παλια, καλυτερα σεταπς....  το gsx-250r εχει και ενα ωραιο και ασφαλες ABS...

το Suzukaκι αυτο, ηθελε ενα μοτερ απο... Kawasaki..... για να στωσει χαρακτηρα....   :laughing4:

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 06:12:50 μμ »
Το γυρισα πισω το GSX-250 ............. και πηρα το Μπερκμανακι... 

πηγα να κατσω στο σκουτερακι, και επειδη η σελα ειναι κατω στο πατωμα... απο τα πιο χαμηλα διτροχα που υπαρχουν...
νομιζα οτι ειχε βγαλει τις αναρτησεις ο μαστορας και ειχαν ταυτοχρονα κλαταρει και τα λαστιχα..
τοσο χαμηλα............   :tooth:

να συμπληρωσω ακομα για το GSX-250R... επειδη το πηγα και λιγο σε ανοιχτο δρομο κοντα στην τελικη του... τραινο...
ΑΛΛΑ... παραγει εναν ελαφρυ κραδασμο στα μαρσπιε και κλιπον που ειναι διαπεραστικος στα χερια και ποδια, σαν να σε μυρμυγκιαζουν ενα πραμα...  :tooth:
δεν νομιζω οτι αντεχεται μεχρι την Κορινθο..................  φαουλ εντελως το μοτερ αυτο σε αυτο το μοτοσυκλετακι..........  με ενα αλλο θα ηταν σουπερ...  :jason:
το μοτερακι αυτο ειναι για κανα τσοπερακι να πηγαινει μεχρι 100 χλμ το πολυ..........

και μια ανακατασκευη που γινοταν στο συνεργειο...  8)

ειναι 6 μεγαπιξελ 3000χ2000 αναλυση...

https://i.postimg.cc/KbdsHsc7/Suzu50.jpg

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 07:00:46 μμ »
Μονοκυλινδρο ειναι το gsxr??

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 08:01:20 μμ »
οντως το καβα το έχω δει στον δρομο και ψαχνομουνα ποσα κυβικα ειναι :jason:
Valves still are for gays

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 08:44:57 μμ »
Μονοκυλινδρο ειναι το gsxr??

Χλιτο ειναι το μοτερακι του "παλιου" Inazuma 250 .......
δικυλινδρο σε σειρα με 2 βαλβιδες κυλινδρο, καμια 24 αλογακια κατα την δηλωση της εταιριας στον στροφαλο....

ειναι και λιγα, και δεν ειναι για τον χαρακτηρα του GSX, για το γυμνο Inazuma πιθανοτατα να ηταν μια χαρα...
επισης συμφωνω με τον Παπανδρεου, το γραναζωμα ειναι για Trial μηχανακι..... ισως με το μακρυτερο να μειωθει και το γαργαλητο απο τον κραδασμο στα ιδια χλμ....

το αναφερω γιατι το υπολοιπο συνολο για την κατηγορια μηχανακι all around οικονομικο, μου αρεσε πολυ... δεν ειναι σε απολυτα νουμερα στο λεβελ του RS125 που εχω για την ωρα ακομα.... ΑΛΛΑ.. ειναι σαν πακετο (εκτος μοτερ) πολυ καλυτερο για γενικη χρηση, αλλα και σπορ με τα δεδομενα Ελληνικων δρομων....  εχει ωραιο σεταπ και γεωμετριες, καλη αισθηση, καλη πληροφορηση... και φοραγε και πατατα λαστιχα το συγκεκριμενο...... καλα φρενα απο δυναμη και αισθηση... ABS, δεν ξερω απο διαρκεια σε "αγωνιστικη" χρηση...........................  πραγματικα ασφαλες μηχανακι..... το RS125 πχ ειναι πριονι, αλλα στον δρομο πας για πλακα με το 125ρακι νοσοκομειο..................... κοστιζει και πολλα στην χρηση για δρομο (RS), ειναι μηχανακι για πιστα....................... επισης στο GSX κουμπωσα με την μια επανω του, πολυ ωραια θεση οδηγησης, και σπορ για στροφες στα ορια των δρομων, και δεν δαγκωνεις τιμονοπλακες να παθεις λουμπαγκο...  κατι που εχω παρατηρησει ξανα και ξανα με τα Suzuki και τα Honda... ενω οχι τοσο με τα Kawasaki και τα Yamaha... απο οσα εχει τυχει να εχω οδηγησει παντα............ ειναι σταθερο.... δεν κουναει δεν λιγαει........... τραινο.. και δεν ειναι ουτε σουμιες, ουτε πετρα...............  αν και το τιμονι κοβει λιγο περιεργως, θελει πισω μπρος για να παρκαρεις.....................  παντως με πιο καταλληλο μοτερακι και 30-35 αλογακια θα το ηθελα χωρις δευτερη σκεψη... απο καθε μερα μεχρι την αλλη ακρη της Ελλαδας....
αλλα αυτο το μοτερακι ειναι μονο για μεσα στην πολη και για κανα τσοπερακι... δεν κανει για μικρο GSX, εστω και χωρις ουσιαστικο "R"....

https://www.motosport.com.gr/index.php/el/nea/item/754-dokimi-suzuki-gsx-250-r-2017

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2019, 08:49:58 μμ από Psycho_RB »

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 08:46:55 μμ »
οντως το καβα το έχω δει στον δρομο και ψαχνομουνα ποσα κυβικα ειναι :jason:

Τα Καβα πρεπει να εχουν μοτερουκλες στην μικρη κατηγορια..............  και ειναι και ελαφρια...   :jason: