Αποστολέας Θέμα: Λάστιχα Pirelli Diablo Rosso 2 ,περιμένουν να τα βάλω, έχει κανείς εμπειρίες ;  (Αναγνώστηκε 730 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinhsh

• κουλάδι
    • Προφίλ
  Το τρέιλ μπρέικινγ είναι μόνο σαν λύση ανάγκης αν υπάρχει αργό προπορευόμενο όχημα η εμπόδιο στη στροφη η κανείς δεν ξέρει τον δρόμο και του βγει μια στροφη πιο κλειστη απ οτι περίμενε. Εγω επειδή δεν παω μακρια με τη μηχανη και πάω τις ιδιες διαδρομές  ξέρω τις στροφές σπάνια μου χρειάζεται.Σκέψου οτι βάζεις στο στενο εμπρος λάστιχο να κανει δυο δουλειες και στρίψιμο και φρενάρισμα. Αλλα στους αγώνες που έρχονται με πολλά απο τις ευθείες και θέλουν να μην αφήσουν τον αντιπαλο να τους μπει απο την εσωτερική προφανώς θα χρειαστούν τακτικά και τέτοια φρεναρίσματα,γι αυτο και τα βιντεο απο αγωνιζόμενους που τα αναφέρουν ,οι άνθρωποι ανοίγουν τέρμα το γκάζι,τέρμα τα φρένα αυτοι κάνουν αθλητισμό και πολύ ακριβό αθλητισμό !
   Πάντως επιστρέφοντας στα λάστιχα Pirelli Diablo Rosso 2 κοιτάω το πίσω απο μια βόλτα στην Πάργα που είχα πάει μόλις που ήταν τερματισμένο ηταν ενα χιλιοστο που ηταν και δεν ηταν τερματισμένο,εντωμεταξύ το μπροστινό απάτητο απο την μια πλευρά 9 χλστ απο την άλλη 13 χλστ, σκέφτομαι την επομενη φορά που θα πάω προς τα εκεί σε μία στροφή αριστερή αναφοράς λέω δεν θα το φυλάξω,γιατι ειχα φυλαχτει μη γλιστρήσω , αφου λέω στο σπιτι στο πατωμα το λάστιχο το λάστιχο πιάνει 57 μοίρες πριν γλιστρησει και 60 καμμια φορά δεν πρέπει να το φοβάσαι. Και πάω σήμερα προς Ηγουμενίτσα βλέπω τη στροφη αναφοράς ,σκέφτομαι μωρέ δύσκολα τα πράγματα είμαι ήδη 140 το τοξο αρκετά κλειστό μπαίνω μέσα και βλέπω οτι η άσφαλτος ηταν μέτρια,εγω στο σπίτι νόμιζα οτι η στροφη αυτή ειχε καλη άσφαλτο και ετσι κρατιόμουνα,την πλαγιάζω οσο καλυτερα μπορούσα χωρις γκάζι ,γιατι ηθελα με φόρα και γκάζι σταθερό να την πάρω για να δώ τι συμπεριφορά θα κανουν τα λάστιχα και γλιστράει πίσω,αλλα ωραία,οχι να το χάσεις, ελεγχόμενα και στην επιστροφή τα ίδια παλι γλιστρημα στα ορια,συμπέρασμα το λάστιχο δεν μπορεί να παει πιο κατω εκει αλλα και οτι το λάστιχο είναι ασφαλές δεν θα κάνει χαζά να βρεθείς ξαπλωμένος ξαφνικά.
 Οπότε Χlitos θα παραμείνω με αυτά τα λάστιχα που τελικά είναι τέλεια ! Και οπως βλέπω δεν τρώγονται.