Αποστολέας Θέμα: Pirelli angel scooter Or Michelin city grip  (Αναγνώστηκε 1826 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Psycho_RB

• Small is better
    • Προφίλ
Απ: Pirelli angel scooter Or Michelin city grip
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 02:02:31 μμ »
Τώρα φοράω τα feelfree και γαμάνε!!

Eιδα τα Feelfree πανω στο SH του panbak87, αυτο (μαλλον) πρεπει να ειναι το καλυτερο λαστιχο για scooters.... γομα "χρονομετρημενων" σε σχεση με τα υπολοιπα... !!!
δεν ειναι τυχαιο που εχει σχεδον μονο καλες κριτικες παντου, (και μετα τα Bridgestone), σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ελαστικα για scoots που οι γνωμες διίστανται σε μαυρο ασπρο.

Αποσυνδεδεμένος R1der

• Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 02:50:54 μμ »
Eιδα τα Feelfree πανω στο SH του panbak87, αυτο (μαλλον) πρεπει να ειναι το καλυτερο λαστιχο για scooters.... γομα "χρονομετρημενων" σε σχεση με τα υπολοιπα... !!!
δεν ειναι τυχαιο που εχει σχεδον μονο καλες κριτικες παντου, (και μετα τα Bridgestone), σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ελαστικα για scoots που οι γνωμες διίστανται σε μαυρο ασπρο.

Γόμα, κορώνα και κατανομή βάρους. Τα σύγκρινα δίπλα δίπλα με ίδιο μηχανάκι που φοράει τα city grip. Το πίσω είναι εμφανώς μεγαλύτερο και το μπροστά μικρότερο άρα το όλο σύνολο είναι πιο μπροστόβαρο. Στην πρώτη διαδρομή που έκανα παλιά Ε.Ο. για Κόρινθο απλά ξαναερωτεύτηκα το μηχανάκι μου. Μου θύμισε την αίσθηση που είχα όταν έστριψα πρώτη φορά την 1 στις Σέρρες με 55άρι πίσω λάστιχο. Μιλάμε για τέτοια διαφορά!!
"Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας".
Γουστάρουμε Rossi κι ας μην κερδίζει. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ να ηρεμήσουμε!!!

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 05:50:54 μμ »
Στην πρώτη διαδρομή που έκανα παλιά Ε.Ο. για Κόρινθο απλά ξαναερωτεύτηκα το μηχανάκι μου.

Ειναι benchmark η διαδρομη εκει χαχα... εχω τσεκαρει οτι αμα κραταει εκει κραταει παντου.....  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 08:10:12 πμ »
Ειναι benchmark η διαδρομη εκει χαχα... εχω τσεκαρει οτι αμα κραταει εκει κραταει παντου.....  :tooth:

Η κακιά σκαλα με ότι και να την εχω περάσει... ειναι απ τις πιο ωραίες διαδρομές... απλά τα χειμωνιάτικα πρωινα... κρατάει υγρασία, όπως η επίδαυρος...

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 02:05:14 μμ »
Ειναι πολυ ωραια η διαδρομη, και την κανω πολυ τακτικα...

δυο πραγματα με χαλανε.... 
καποιες περιοδους εχει πετρελαια κατω ο δρομος στο κομματι απο Νεα Περαμο προς Ελευσινα, απο βυτια που σταζει πισω η μανικα η ξερω γω....
και το κομματι μεσα απο τον οικισμο Νερακι και Νεα Περαμο που ειναι απελπιστικα χαλια ο δρομος, θα επρεπε να πληρωνει αναρτησεις ο δημος  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος R1der

• Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 02:34:25 μμ »
απο τον οικισμο Νερακι και Νεα Περαμο που ειναι απελπιστικα χαλια ο δρομος, θα επρεπε να πληρωνει αναρτησεις ο δημος  :tooth:

Δεν έχεις μάθει τις παρακάμψεις γι’αυτό. Εγώ δεν περνάω μέσα από κανένα χωριό.
"Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας".
Γουστάρουμε Rossi κι ας μην κερδίζει. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ να ηρεμήσουμε!!!

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 03:06:03 μμ »
Δεν έχεις μάθει τις παρακάμψεις γι’αυτό. Εγώ δεν περνάω μέσα από κανένα χωριό.

Σωστος...

Για να μην φορτωνω και το θρεντ για τα λαστιχα, κατι βρηκα, ενα κομματι που περναει απεξω απο την Νεα Περαμο και βγαινει Παχη οποτε συνεχιζει παλι Παλαια Εθνικη Κορινθου, θα το περασω να το δω... 

https://www.google.com/maps/@38.0158016,23.4417128,160m/data=!3m1!1e3
https://www.google.com/maps/@37.9997371,23.3765677,405m/data=!3m1!1e3

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 03:06:16 μμ »
Απο Ελευσίνα μετα το Νεράκι, μεχρι Νέα Πέραμο ο δρόμος ειναι σκατα... αν πας απ την παρακαμψη στην ελευσίνα, χάνεις το κομμάτι μέχρι το νερακι... μετα δεν εχει ωραιο δρόμο... ειναι μια ευθεια!  :tooth:

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

Αποσυνδεδεμένος 2Stroker

• The King
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 02, 2018, 08:47:30 πμ »
Μιας και κατέβηκα χθες να πάρω νέα μπαταρία, σκέφτηκα πως είναι ευκαιρία να αλλάξω και τα λαστιχάκια στο SH. Έτσι κι αλλιώς 6 χρόνια τα είχα, δεν τα εμπιστευόμουν καθόλου, συν οτι κοσκινίζει υπερβολικά το τιμόνι σε όλες τις ταχύτητες.

Πήγαινα για Dunlop, αλλά τελικά είπα να δοκιμάσω τα Metzeler.

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές! Πολύ καλή κατευθυντικότητα, το κοσκίνιζμα μειώθηκε κατά 80% περίπου, ωραία κορόνα που μου δίνει αίσθημα σιγουριάς και ασφάλειας. Για κράτημα δεν ξέρω ακόμα, καθώς πρέπει να κάνει 100-200χλμ πρώτα, αλλά δεν πιστεύω οτι θα με απογοητεύσει.

Πάντως, Michelin δεν ξαναβάζω ποτέ. Μεγάλη απογοήτευση τα CitiGrip.

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 02, 2018, 10:59:35 πμ »
Καλα εκανες 2Stroker....

και γω εχω συπληρωσει 10.000+ χλμ με το Burgman, τα Dunlop εχουν χαραξη ακομα για 20.000 χλμ τουλαχιστον....  :tooth:
αλλα εαν πληρωθω συντομα, θα κανω αλλαγη ειτε σε Pirelli Angel ειτε σε Metzeler, γιατι τα Scootsmart μου φαινονται αρκετα σκληρα για το μικρο Burgman και τους γυαλιστερους δρομους, και τον χειμωνα δεν ζεσταινονται, για εθνικη ταξιδια παντως καλοκαιρι που εχει καλη ασφαλτο και τρωι λαστιχα καλα ειναι γιατι βγαζουν παρα ποοοοολλα χιλιομετρα... και τα δυο, Metzeler και Pirelli απο τον λαστιχα που βαζω λαστιχα και μιλησα και αυτος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα, λογο του οτι ανηκουν και τα δυο στην Pirelli, ουσιαστικα μοιραζονται τεχνολογια, και αυτα τα δυο ειναι τα καλυτερα για Ελληνικες συνθηκες κοινα αποδεκτο σχεδον απο ολους....