Αποστολέας Θέμα: Pirelli angel scooter Or Michelin city grip  (Αναγνώστηκε 5789 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Psycho_RB

• Small is better
    • Προφίλ
Απ: Pirelli angel scooter Or Michelin city grip
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 23, 2019, 03:53:44 πμ »
Μετα απο 3000 χιλιομετρα με τα Pirelli Angel Scooter πανω ομως στο μικρο Suzuki Burgman 200 με μικρους τροχους, 13 τροχο εμπρος και 12 πισω.........
η μονη λεξη που μπορω να πω ειναι............. G@mane.......   :jason:

φοβερο grip για urban jungle ελαστικο για σκουτερς......... !!!
στα Λιμανακια "οργιαζει" μεχρι και ο καναπες με τα ροδακια... κραταει τοσο πολυ και ειναι προβλεψιμο (για τα δεδομενα των μικρων σκουτς) που αισθανομαι οτι δεν πιεζω...   :notworthy:

εξαιρετικη δουλεια απο την "Κουρελι"... δεν το περιμενα....
δεν ξερω ποσο θα βγαλουν απο διαρκεια βεβαια... αλλα αμα κρατανε ετσι... χαλαλι τους..............  ΛΑΣΤΙΧΑΡΑ για σκουτερς στο στεγνο τουλαχιστον.... !!!   

ΥΓ: δεν το εχω δοκιμασει με πολυ βροχη και νερο για να δω τι κανει απο υδρολισθηση.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2019, 03:54:45 πμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 23, 2019, 06:57:17 πμ »
Πόσο καιρός έχεις περάσει;

Στάλθηκε από Tavulia χρησιμοποιώντας τον Uccio

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 23, 2019, 04:52:44 μμ »
Πόσο καιρός έχεις περάσει;

Τα εβαλα αρχες Μαρτη, καπου εκει, περιπου πανω κατω ενας μηνας και καμια 20 μερες εχουν περασει απο οταν τα εχω βαλει...
δεν το κυκλοφορω το Burgman ασκοπα μεσα στην πολη, κυκλοφορω με τα ποδια για να περπαταμε και λιγο η με το μετρο για Αθηνα...
οποτε δεν γραφει και πολλα χιλιομετρα αστικα...... αυτα τα χλμ εχουν γινει απο Πειραια προς Σουνιο, προς Επιδαυρο (απο παλια εθνικη), Αργολιδα (παλι απο παλια εθνικη ) κλπ... 

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 23, 2019, 07:26:18 μμ »
Σε ρώτησα, γιατί κ εγώ την ίδια άποψη έχω για τα πιρελια... Απλά μετά από ένα 8μηνο τα πέταξα γιατί ήταν για τσουλήθρα!
Δδλ το πιρελι στο 8 μηνο είχε γίνει σα το Σίτι γκριπ στον ενάμιση χρόνο

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 24, 2019, 04:40:35 μμ »
Σε ρώτησα, γιατί κ εγώ την ίδια άποψη έχω για τα πιρελια... Απλά μετά από ένα 8μηνο τα πέταξα γιατί ήταν για τσουλήθρα!
Δδλ το πιρελι στο 8 μηνο είχε γίνει σα το Σίτι γκριπ στον ενάμιση χρόνο

:laughing4:

ωχχ... θα κοιταξω να κανει καμια 10.000 χλμ σε κανα 8 μηνο ωστε να μην φυγουν παραπονεμενα...  :tooth:

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 02:01:55 μμ »
Μιας και πηγε για σερβις των 20k χλμ το Μπερκμανακι....

τωρα με τα Pirelli Angel εχω κανει περιπου 10.000 χλμ, 9500 ισως... μιας και δεν θυμαμαι 500 χλμ πανω κατω....
και επισης εχουν συμπληρωσει και 8 μηνες απο την τοποθετηση...

προς το παρον κρατανε ακομα αρκετα καλα... εχουν μια μικρη πτωση της αποδοσης απο καινουρια....
αλλα κανενα προβλημα... εχουν και αρκετη χαραξη ακομα στο πελμα...
υποψιαζομαι μεχρι τα 12.000 χλμ και εναν χρονο πανω θα πηγαινουν καλα... θα δουμε...
πανω στο Suzuki Burgman 200 ABS...
το θεωρω πολυ καλο λαστιχακι για σκουτερς... αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα 2 ελαστικα που θεωρω οτι θα ειναι καλα...
παντως αφου κραταει αρκετα καλα και προβλεψιμα πανω στο πισωβαρο φακεν τουριστ με μικρα ροδακια Burgmanaki...
να υποψιαστω οτι σε καλυτερης κατανομης σκουτερ με μεγαλυτερους τροχους θα πηγαινει εξαιρετικα...

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 03:06:02 μμ »
Ξεχασα να συμπληρωσω κατι για τα Angel....

οταν πηγα στο χωριο για λιγες μερες, καλοκαιρι μιλαμε, το αφησα Αθηνα... συνολικα εμεινε 20 μερες ακινητο...
συν οτι πριν εκανα καποια χιλιομετρα πρωτευουσα....

οταν το καβαλησα, ψιλογλυστραγε λιγο....
κατι που εγινε απο την ακινησια και απο καποια χιλιομετρα σε γυαλιστερη ασφαλτο πολης....

πηγα μια απο Επιδαυρο καλοκαιρι, εχουν ασφαλτοστρωσει και μερικα κομματια, Στορκ καφε και μετα μεχρι Ναυπλιο...
και γυρισα.... κανα 300ρι χιλιομετρα εκ των οποιων αρκετα σε καλη ασφαλτο, και κυνηγητο μια και ηταν στεγνη ζεστη μερα...
εφυγαν λιγα χιλιοστα πανω απο το λαστιχακι και μαυρισε αρκετα παλι...........

μετα αρχισε να κραταει παλι "σαν καινουριο"...
ως γνωστον λοιπον, εαν κανει πολλα χιλιομετρα και εχει και αρκετη διαρκεια μηνων μεσα σε Ελληνικες αστικες συνθηκες...
σπιτι δουλεια, καφε.......... δρομους μηδενικης προσφυσης ασφαλτο... ζεστη, σκονη κλπ............................
χανει σε αποδοση...

μια καλη βολτα καμια 150-200 χλμ πανω κατω την διαδρομη, "ολα κατω" (λεμε τωρα), τυπου "τρακντευ", με σωστη πιεση και σχετικα ζεστη μερα σε διαδρομη με ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ασφαλτο...  και ξανανιωνει το λαστιχακι....

εδω το RS εχει μεινει ακινητο, εμεινε και απο μπαταρια εναν συν χρονο πλεον, συν οτι πριν ειχε κανει και καποια χιλιομετρα στην πολη, και το Pirelli που εχει πανω, γυαλιζει πλεον τοσο πολυ που το κοιτας και χτενιζεσαι... τρομος...  :tooth:    ........... θελει μια "πιστα" και ανεβασμα ρυθμο αργα και σταδιακα για να ψιλοστρωσει...

Αποσυνδεδεμένος lospsi

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 07:25:51 πμ »
Έπειτα από αρκετά ζευγάρια city grip (στο τωρινό beverly αλλά και στο παλιότερο XMAX), κατόπιν προτροπής του λαστιχά, έβαλα και εγώ τα angel scooter.
Διστακτικά μέν μιας και από τα Μισελέν ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τόσο σε διάρκεια όσο και σε κράτημα (νορμάλ αστική χρήση βέβαια, όχι κάτι εξεζητημένο). Θα δούμε τι θα πει το Πιρέλι...