Αποστολέας Θέμα: O Κλεφτης, του κλεφτη, τον κλεφτη, κλεφτη...  (Αναγνώστηκε 258 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Psycho_RB

• Burgman Racer
    • Προφίλ
    • my video's
O Κλεφτης, του κλεφτη, τον κλεφτη, κλεφτη...
« στις: Απριλίου 29, 2018, 05:24:14 μμ »
O Κλεφτης, του κλεφτη, τον κλεφτη, κλεφτη...
οι κλεφτες, των κλεφτων, τους κλεφτες, ΩΩΩ τι κλεφτες...

Ειναι εδω και 2-3 μηνες οπου εκανα μια συγκεκριμενη διαδρομη 170 χιλιομετρων πηγαινε-ελα απο το σπιτι, 12 φορες...
ακριβως τα ιδια χιλιομετρα σαν αποσταση, και περιπου τα ιδια χιλιομετρα ταξιδευοντας στο κοντερ....
ολα τα χιλιομετρα απο την παλια εθνικη Αθηνων - Κορινθου........... χωρις να κανει ΟΥΤΕ ΕΝΑ αλλο χιλιομετρο το Burgman στο ενδιαμεσο μεχρι την επομενη ιδια διαδρομη...

ολες τις φορες γεμισα το ρεζερβουαρ μεχρι επανω οπου κοντα στην ταπα εχει ενα μεταλλικο δεσιμο...
το σκουτερακι παντα στο κεντρικο σταντ ορθιο.... ολες οι φορες η τιμη του λιτρου ηταν απο 1.49 μεχρι 1.52 ευρω....

το συνολο κατα τον κατασκευαστη που χωραει φουλ το ρεζερβουαρ ειναι 10,5 λιτρα........
9.5+ μεχρι 10 το πολυ το εχω τσεκαρει μεχρι εκεινο το σημαδι.... 

την πρωτη φορα και για τρεις φορες την διαδρομη εβαλα απο ενα συγκεκριμενο Shell βενζιναδικο, οταν γυριζα και ξαναγεμιζα επαιρνε για να φτασει μεχρι πανω στο προκαθορισμενο σημειο περιπου απο 10+ e μεχρι 10,50 ευρω.... (περιπου, δεν θυμαμαι και παντα τα ψιλα)
αποτελεσμα να βγαινει η καταναλωση 4 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα.................. 

το Burgman στο καντραν εχει μπαρες/γραμμες για το ποσο εχει μεσα το ρεζερβουαρ... ψηφιακα τετραγωνακια που υποτιθεται οτι ειναι το καθε ενα 2 λιτρα... εχει 5 γραμμες.... αυτο ομως που εδειχνε οτι ΠΕΡΙΠΟΥ ειχε μεσα μετα τον γυρισμο, δεν συμβαδιζε και πολυ με αυτο που χρειαζοταν απο την επιστροφη της διαδρομης για να γεμισει.... ομως αυτο ειναι χοντρικα σαν μετρηση.............

ΟΜΩΣ, το ενδεικτικο στο Burgman ελεγε καταναλωση 2.8L /100km ......... ξερω απο το περσινο καλοκαιρι που το αγορασα, οτι δειχνει πιο κατω απο αυτα που καιει πραγματικα... περιπου 0.2 με 0.3 του λιτρου ......... αλλα δεν ειχα βγαλει σιγουρο συμπερασμα... λογο βενζιναδικων.....
τωρα εβγαλα, ακολουθει η εξηγηση................  ομως απο τα 2.8L στα 100 η διαδρομη 3 φορες που εκανα εβγαινε στα 4 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα..... και παραπανω καμια φορα............
δηλαδη πολυ εξω αυτα που γραφει οτι καει, με αυτα που πληρωνα...............

βζζζζζζζμποίνγκ............ αλλαζω βενζιναδικο, παω απεναντι... το οποιο ειναι και αυτο Shell............... 3 φορες την ιδια διαδρομη... 3 φορες με τον ιδιο τροπο το γεμισμα................ αποτελεσμα.... ΤΟ ΙΔΙΟ... οταν γυρναγα παλι για να συμπληρωσω αυτο που εκαψε, με τιμη απο 1.49 μεχρι 1.52 το ανωτερο, ηθελε ελεγε ο Βενζινας, 10++ ευρω να ξαναγεμισει... μαλιστα στο δευτερο βενζιναδικο με εκλεψε και ενα ευρω παραπανω, μια φορα συμπληρωσα με 11+e με τιμη περιπου ιδια το λιτρο....

η κατι εχει παθει το Βurgman και πλεον καει, μαλλον θα γερασε, η κατι αλλο γινεται........... και αλλαζω παλι βενζιναδικο.... βρισκω ενα, οχι και πολυ κοντα αναγκαστικα, ενα ΕΚΟ, και επειδη ειναι Πειραια και συνοικιακο, σκεφτηκα οτι αμα κλεβει και τους γειτονες θα τον παρουν χαμπαρι, δεν μπορει.... επισης απο τα 10 βενζιναδικα απο ολες τις εταιριες, ειχα παρατηρησει μια καλυτερη κατασταση στα ΕΚΟ............................................. 

παλι ομως η καταναλωση στην επιστροφη ηταν ΠΕΡΙΠΟΥ τα ιδια....... εκτος μια φορα στα 9.7+ λιτρα συμπληρωμα.................... 3 φορες γεμισα και απο εκει...........

μια μερα γυρναω και σκεφτομαι, τι στο καλο? ολοι κλεφτες?... παω και γεμιζω σε ενα ΕΤΕΚΑ πως τα λενε αυτα, που παλιοτερα δεν ειχα καμια εμπιστοσυνη σε αυτη την εταιρια...........
γεμιζω, καπου στο 1.50 ευρω το λιτρο.... την αλλη μερα κανω την ΙΔΙΑ ακριβως διαδρομη με ακριβως τις ιδιες συνθηκες, κινηση.........

γυρναω... ειδα οτι οι γραμμες/μπαρες στο ποσο εχει μεσα το ρεζερβουαρ, ηταν ιδια με τους αλλους οταν γυρναγα...
παω στο ΕΤΕΚΑ... γεμιζω..... 8 και κατι ψιλα ευρω........... εεε.............. 2 ευρω λιγοτερα στα ιδια ακριβως χιλιομετρα επαρχιακου με τις ιδιες περιπου συνθηκες και ροη δικη μου.................. 

το εκανα 3 φορες, το αποτελεσμα το ιδιο......... στα 8 ευρω, και δεν ξεπερνασε τα 8.3 ευρω να συμπληρωσω μεχρι επανω αυτο που εκαψα στα 170 χιλιομετρα απο παλια εθνικη...........  δηλαδη χοντρικα 31 χιλιομετρα με ενα λιτρο, η αλλιως 3.2L τα 100 χλμ... μιλαμε για την διαδρομη απο επαρχιακο, οπου εκει σε σχεση με την εθνικη καιει ελαφρως παραπανω....

εχτες γεμιζω μεχρι επανω, δηλαδη 10 λιτρα.............
και παω Τριπολη για τα χρονομετρημενα το ΠΠΤ.........
απο το σπιτι μου ειναι 160 χιλιομετρα πραγματικα... και αλλα 160 χιλιομετρα να γυρισω...
ολα εθνικη βεβαια, αλλα το ανοιγα και τερμα να δω μηπως δεν πηγαινει και παιζει κατι με την βενζινη, μια χαρα πηγαινε, η εστω οπως και πριν με τα αλλα βενζιναδικα..............

πηγα μεχρι την Τριπολη και ειχαν κατεβει οι δυο γραμμες/μπαρες.......
γυρισα χωρις να συμπληρωσω στον δρομο.... με ρισκο γιατι η μια γραμμη που ειχε μεινει μεχρι να φτασω κοντα ΕΤΕΚΑ μπορει να πεσει εξω............  πραγματι εφτασα στο βενζιναδικο της ΕΤΕΚΑ και γεμισα με.......... 9.5 λιτρα.......... καπου 14,3 ευρω για 320 χιλιομετρα.... αρα πρεπει να ειχε για καμια 15 χιλιομετρα καυσιμο μεσα ακομα...
εκαψε 9.5 λιτρα για 320 πραγματικα χιλιομετρα.... δηλαδη περιπου 33.7 χιλιομετρα με ενα λιτρο, η περιπου στα 3L τα 100...........

ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ να κλεβει και το ΕΤΕΚΑ, γιαυτο δειχνει λιγο πιο χαμηλη καταναλωση στο κοντερ, περι τα 2.7L /100km το Burgman απο οταν βαζω σε αυτο το βενζιναδικο, αφου το ξεγελανε οι βενζιναδες... αλλα τουλαχιστον αυτος κλεβει λιγοτερο..........  :tooth:

δηλαδη γ@μισε τα και αφησε τα με τους βενζιναδες............. ΚΛΕΦΤΕΣ του κερατα σχεδον ολοι.... ξερω γω... το 90+% αυτων............
περαν τις κωλοβενζινες που ειναι σε βαθος χρονου καταστρεπτικες........................ πληρωνουμε και τα κερατα μας σε εικονικα αυξημενη καταναλωση...

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
Απ: O Κλεφτης, του κλεφτη, τον κλεφτη, κλεφτη...
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 29, 2018, 09:22:00 μμ »
Καπτεν, δε πας να φουλάρεις μια μέρα κ από την μπιπι στην Ψαρών να μου γκρεμίσεις το μύθο!

Είναι ένα απ τα βενζιναδικα που το έχω σε υπόληψη μιας και με το λιμπερτι το αγωνιαρικο που είχα... Ηταν το μόνο πρατήριο που με ένα φουλαρισμα έβγαζα πάνω από 100χλμ

Στάλθηκε από Ταβούλια χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

• Burgman Racer
    • Προφίλ
    • my video's
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 29, 2018, 10:08:57 μμ »
Καπτεν, δε πας να φουλάρεις μια μέρα κ από την μπιπι στην Ψαρών να μου γκρεμίσεις το μύθο!

Είναι ένα απ τα βενζιναδικα που το έχω σε υπόληψη μιας και με το λιμπερτι το αγωνιαρικο που είχα... Ηταν το μόνο πρατήριο που με ένα φουλαρισμα έβγαζα πάνω από 100χλμ

Στάλθηκε από Ταβούλια χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το τσεκαρω οταν δωθει ευκαιρια, για να δω σε σχεση με τον ΕΤΕΚΑ που μεχρι τωρα απο οτι φαινεται, εαν κλεβει, κλεβει πολυ λιγοτερο απο ολα τα αλλα που εδω δει και εχω τρομαξει με το ποσο πολυ κλεβουν..........  οτιδηποτε εχει αποκλιση πανω απο 0.2L στα 100 χλμ απο το οργανακΗ του Μπερκμαν.... σημαινει οτι η αντλια φουλαρει μειγμα αεριου, με το μεγαλυτερο ποσοστο σε ογκο να κατέχει το άζωτο (78%) και το οξυγονο (21%) ....  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 01, 2018, 02:01:30 πμ »
Εχω δουλεψει σε βενζιναδικα Αvin.

Γενικα

AVIN-Shell-Cyclon απο το ιδιο ''βαρελι''(motor oil)

BP-EKO ιδιο ''βαρελι''(ΕΛΠΕ)

Υπαρχουν τα εταιρικα πρατηρια(ανηκουν στους ομιλους) κα ιτα συνεργαζομενα(ανηκουν σε ιδιωτες...λιγα τετοια εχουν μειενει νομιζω)

Στα εταιρικα πρατηρια δε μπορει να παιχτει ευκολα κλεψιμο,ουτε να νερωσουν το καυσιμο κτλ..Ο υπευθυνος του πρατηριου αν πιαστει απο τον ομιλο του παιρνουν το πρατηριο.Καθε μηνα ή 2 φορες το μηνα δε θυμαμαι,οι υπαλληλοι κανουν λιτρομετρηση.Εκανα κι εγω και στα 20 λιτρα αντε να εβγαιναν 19,2-19,5 lt απο καποιες αντλιες.Γενικα επειδη οι υπαλληλοι στα βενζιναδικα αλλαζουν συχνα(κι εγω 5 μηνες εκατσα και παραιτηθηκα) ο υπευθυνος κωλωνει να κανει πουστια μη τον καρφωσουν.

Εκει που εκλεβε η αντλια 1μιση-2 λιτρα περιπου ηταν στο πετρελαιο για τα φορτηγα.Επειδη βαζουν παρα πολλα λιτρα και ειναι κα ιεταιρικα πολλα φορτηγα(χεστηκε ο οδηγος) συνηθως περαζουν λιγο τις αντλιες σε αυτα.

Παντως επειδη το χω ψαξει τα ΕΛΠΕ εχουν τις καλυτερες βενζινες...πιο ζωντανα μοτερ και καλυτερη αυτονομια...Βρες ενα καλο εταιρικο(ρωτα τον υπαλληλο αν το χει ιδιωτης ή η εταιρεια) πρατηριο ΕΚΟ ή BP και βαζε μονο σ αυτο κι ας εινα ιλιγο πιο ακριβη βενζινη.

Avin-Shell ειναι για τον πουτσο βενζινες.Οχι βρωμικες μιας και καθαριζουν τις δεξαμενες στα πρατηρια.Απλα δεν αποδιδουν.Εγω κα ιστο παπι ακομα bp βαζω εστω και μισο αλογο γιατι να το χασω? :tooth:

Για ετεκα δεν εχω ιδεα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2018, 02:04:22 πμ από Xlitos »

Αποσυνδεδεμένος Mike

• Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 01, 2018, 06:10:13 μμ »
Περιστασιακός βενζινάς κι εδώ..για πάνω από ένα χρόνο και μάλιστα σε ετεκα πρατήριο  :tooth:

Γενικά είναι τεράστιο το ρίσκο -πλέον- να έχει ο βενζινάς πειραγμένη αντλία.. Γι αυτό και πλέον αν ο βενζινάς δε κάνει "θέρμανση" το χειμώνα δεν αξίζει να έχει το πρατήριο.

Οι αντλίες σπάνια πειράζονται. Απλά ρυθμίζονται στο όριο της νομιμότητας. Αν δείτε ποτέ πως ρυθμίζεται μια αντλί και πως δουλεύει κλπ και πόσες σφραγίδες έχει μέσα...θα καταλάβετε. Δεν είναι απλό.

Στα πετρέλαια επίσης δε κλέβουν στην αντλία..δεν είναι πρακτικό. Στους μη προσεκτικούς οδηγούς ή στους υπάλληλους που δε τους νοιάζει, μόλις παρκάρουν αλλάζουν από μέσα οι πρατηριούχοι την τιμή σε 3 δευτερόλεπτα οπότε τα βγάζει πιο εύκολα τα λεφτά. Και με μικρότερο ρίσκο.

Στην ποιότητα βενζίνης γενικά όπως τα είπε ο Χλιτος. Η Ετεκα κάθε φορά που ερχόταν έλεγχος (σε ένα χρόνο και κάτι, πάνω από 5 φορές, και σε πρατήριο με δυνατά κονέ), έπιανε τα standards με πολλές στρογγυλοποιήσεις και ανοχή των ελεγκτών..
Γενικά πολύ μέτριο κάυσιμο η ετεκα αλλά είχαμε πάρα πολύ feedback ότι βγάζει πολλά χιλιόμετρα.
Γενικά δε βγάζεις άκρη. Το μόνο που κάνει τη Shell πιο αξιόπιστη είναι η σταθερά καλή ποιότητα καύσίμου και οι υπερβολικοί έλεγχοι σε κάθε επίπεδο. Από πρατήρια, μέχρι οδηγούς, βυτία..όλα.
Όλες οι βενζίνες στην Ελλάδα μαγειρεύονται εκτός από την VPower Racing που εισάγεται έτοιμη και δε την πειράζει κανείς, γι αυτό και η τιμή..

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 01, 2018, 06:39:54 μμ »
Δεν ξέρω ρε παίδες αλλά όποτε εχω παει με μπιτονι κ λέω βαλε 10 λίτρα για το εντουρακι που τα θέλω ακριβώς για την μίξη όλοι μαγκώνονται και πάνε σε συγκεκριμένες αντλίες. Το ίδιο συμβαίνει και στο μηχανάκι καμιά φορά, τυχαίο;
Valves still are for gays

Αποσυνδεδεμένος Mike

• Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 01, 2018, 07:07:32 μμ »
Δεν ξέρω ρε παίδες αλλά όποτε εχω παει με μπιτονι κ λέω βαλε 10 λίτρα για το εντουρακι που τα θέλω ακριβώς για την μίξη όλοι μαγκώνονται και πάνε σε συγκεκριμένες αντλίες. Το ίδιο συμβαίνει και στο μηχανάκι καμιά φορά, τυχαίο;

Ναι...κατά +95%

• Burgman Racer
    • Προφίλ
    • my video's
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 01, 2018, 10:14:54 μμ »
Παντως παιδια αυτο που γραφω το τσεκαρισα εδω και 2-3 μηνες συνεχομενα... μιας και εκανα σταθερα τα ιδια ακριβως χιλιομετρα πηγαινε ελα απο το σπιτι, απο την παλια εθνικη Αθηνων Κορινθου....  3 φορες γεμισμα απο καθε βενζιναδικο... 2 βενζιναδικα της Shell... ενα της EKO... και ενα της ETEKA.... στα δυο της Shell χρειαζομουν 10+ ευρω μεσον ορο, ποτε κατω απο 10 ευρω... το ιδιο και στο ΕΚΟ, στο εκο επεσε και λιγο κατω απο τα 10... και στο Ετεκα δεν πηγε ποτε πανω απο 8.30 ευρω, αναφερομαι σε συγκεκριμενα βενζιναδικα... δεν εννοω εταιριες.... απλα αναφερω και την εταιρια αφου ετσι ειναι.........  εκει γεμισα και για Τριπολη, 320 χλμ πηγαινε ελα με ενα ρεζερβουαρ, ειναι φουλ 10.5 λιτρα, εκαψε 9.5  το ΜπερκμανακΗ... 
οποτε κατι παιζει... δεν γινεται διαφορα καταναλωσης 15-20% σε 170 χιλιομετρα με 3 φορες γεμισμα απο καθε βενζιναδικο, να ηταν μια φορα, δυο, να πω τυχαιο....  :dontknow:

τωρα απο ποιοτητα δεν ξερω ακομα... απο επιδοσεις, ενταξει, το 200ρακι τι ειναι ο καβουρας τι το ζουμι του... πρεπει να ειναι κατω απο 80 τα οκτανια  :laughing4: για να καταλαβω διαφορα...

δεν ξερω απο βενζιναδικα, αλλα ξερω απο τα βαπορια τα γκαζαδικα που εχω δουλεψει μια ζωη, δεν αναφερομαι στο ακατεργαστο, αλλα σε αυτα που μεταφεραμε βενζινη, ντιζελ, αεροπορικο καυσιμο κλπ....  απο ενα βαρελι οπως ειπε ο Χλιτος... μιας και εχω κανει με μικρα γκαζαδικα που φορτωναμε απο Αγιους Θεοδωρους αλλα και Ελπε και Ελευσινα για διαφορες δεξαμενες... ενα φορτιο για 2-3 παραληπτες με διαφορετικη φιρμα...........οπως επισης και ενα καρο σφραγιδες και ελεγχους για να μην κλεβουν απο το βαπορι... αλλα το κλεψιμο πηγαινε συννεφο απο υποπλοιαρχους και μπομανεους για την εταιρια.... οχι οπως πολυ παλια βεβαια δεκαετιες '80s κλπ... αλλα και παλι καλα κραταει... βεβαια το βενζιναδικο ειναι αλλιως... αλλα δεν μπορει, καποιες πατεντες θα υπαρχουν και εκει υποψιαζομαι  :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2018, 10:17:08 μμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 03, 2018, 09:06:17 μμ »
Περιστασιακός βενζινάς κι εδώ..για πάνω από ένα χρόνο και μάλιστα σε ετεκα πρατήριο  :tooth:

Πως αντεξες τοσο?Εγω ειχα βαλει τα κλαματα απο τον πρωτο μηνα :tooth:
Μαλακα η χειροτερη δουλεια που υπαρχει εκει εξω.Μιλαμε για χαος,αναρχια.Ετρωγα το γαμησι για 600 ευρω και με κλεβαν κι απο πανω οι αλλοι υπαλληλοι,καθε μηνα εμπαινα 50-60ευρω μεσα τα οποια βγαιναν με αιμα.Δυο πρατηρια Αβιν αλλαξα και στα δυο καθε φορα ολο και κατι ελειπε απο το ταμειο,ή ελειπαν προιοντα κτλ.Εκανα βαρδιες με αλβανους πρεζακια κτλ.Ερχοντουσαν κα ιφευγαν υπαλληλοι συνεχεια.Γι αυτο βρισκεις δουλεια σε πρατηρια με τετοια κριση,γιατι κανεις δε θελει να την κανει.

Αποσυνδεδεμένος Mike

• Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 03, 2018, 10:32:43 μμ »
Πως αντεξες τοσο?Εγω ειχα βαλει τα κλαματα απο τον πρωτο μηνα :tooth:
Μαλακα η χειροτερη δουλεια που υπαρχει εκει εξω.Μιλαμε για χαος,αναρχια.Ετρωγα το γαμησι για 600 ευρω και με κλεβαν κι απο πανω οι αλλοι υπαλληλοι,καθε μηνα εμπαινα 50-60ευρω μεσα τα οποια βγαιναν με αιμα.Δυο πρατηρια Αβιν αλλαξα και στα δυο καθε φορα ολο και κατι ελειπε απο το ταμειο,ή ελειπαν προιοντα κτλ.Εκανα βαρδιες με αλβανους πρεζακια κτλ.Ερχοντουσαν κα ιφευγαν υπαλληλοι συνεχεια.Γι αυτο βρισκεις δουλεια σε πρατηρια με τετοια κριση,γιατι κανεις δε θελει να την κανει.

Ήμουν πιο διαχειριστικός..όχι αντλία και πλυσίματα. Υπεύθυνος πρατηρίου αν θες..
Εντάξει είναι άγρια πολύ τα πράγματα, καμία σχέση με κυριλέ δουλειές και τέτοια. Αλλά καλό σχολείο..έστω και αν το έκανα μεγάλος.

Και όταν θα χειμωνιάσει με το καλό και θα ξαναμιλήσουμε για τον κλέφτη του κλέφτη ώ κλέφτη...ας πιάσουμε τη θέρμανση  :tooth: :tooth: :tooth: :jason: :ffff: :ffff:

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:43:10 μμ »
Ήμουν πιο διαχειριστικός..όχι αντλία και πλυσίματα. Υπεύθυνος πρατηρίου αν θες..
Εντάξει είναι άγρια πολύ τα πράγματα, καμία σχέση με κυριλέ δουλειές και τέτοια. Αλλά καλό σχολείο..έστω και αν το έκανα μεγάλος.

Και όταν θα χειμωνιάσει με το καλό και θα ξαναμιλήσουμε για τον κλέφτη του κλέφτη ώ κλέφτη...ας πιάσουμε τη θέρμανση  :tooth: :tooth: :tooth: :jason: :ffff: :ffff:

ναι οντως καλο σχολειο,μονο αυτο κρατησα..δουλευει το μυαλο σε τετοιες δουλειες εχεις να κανεις με πολλα ''γινεσαι'' λογιστης,μηχανικος,χημικος......εγω ανλτια και μεσα ταμειο...υπευθυνος(site manager νομιζω λεγοταν) θα γινομουν κι εγω αν εκλεινα χρονο,ηταν σιγουρακι και απο θεμα ικανοτητας και απο θεμα γνωριμιων...αλλα δεν αξιζε ουτε ετσι.Χιλιες φορες security πχ τα ιδια λεφτα αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Θερμανση δεν προλαβα να μαθω τι παιζει ανοιξη ειχα παει και εφυγα πριν τον χειμωνα. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2018, 11:43:47 μμ από Xlitos »