Αποστολέας Θέμα: Επίδαυρος.... Στον Αέρα Της Μοτοσυκλέτας  (Αναγνώστηκε 2923 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Psycho_RB

• Small is better
    • Προφίλ
Επίδαυρος.... Στον Αέρα Της Μοτοσυκλέτας
« στις: Δεκεμβρίου 15, 2019, 01:09:00 μμ »
Επίδαυρος.... Στον Αέρα Της Μοτοσυκλέτας.

To πιθανοτερο ειναι να το εχετε ακουσει.....................
εκτος του προβληματος της υγρασιας που υπαρχει στο μεγαλυτερο μερος του χρονου πρωι και αργα το απογευμα, προκειται για μια απο τις ωραιοτερες διαδρομες σαν σβελτη βολτα, ειδικα για τους κατοικους πρωτευουσας και σια γυρω.....................
οχι για ακροτητες και παπαριες... για απολαυση οδηγησης, τοπιου, καφε.... 

τελευταια που πηγαινω κανα Στορκ, δεν βλεπω πια και πολλες μοτοσυκλετες............. 

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2019, 01:11:09 μμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος drioannis

• Προφίλ
Απ: Επίδαυρος.... Στον Αέρα Της Μοτοσυκλέτας
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 15, 2019, 09:47:09 μμ »
'Οταν ήμουν Αθήνα πήγαινα. Ωραία διαδρομή με καλή σχετικά άσφαλτο και ωραία θέα για καφεδάκι.
You will never be arrested #58
G.O.A.T.

Αποσυνδεδεμένος lospsi

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 16, 2019, 08:40:07 πμ »
Η διαδρομή που προτιμώ και εγώ. Δεν ξέρω γιατί, τον Αϊ Γιάννης Ρώσος ποτέ δεν τον συμπάθησα, πάντα με φόβιζε η διαδρομή (αν και σχετικά πρόσφατα που πήγα, έχουν ασφαλτοστρώσει κάποια κομμάτια).
Σχετικά κοντά η Επίδαυρος, ωραίο στροφιλίκι, ωραία διαδρομή γενικά και σαν τοπία. Πλέον δεν κάθομαι στο Στορκ αλλά συνεχίζω τον δρόμο προς Πόρτο Χέλι και κάθομαι Αγνάντι (ούτε 10 λεπτά από Στορκ). Γεμίζω μπαταρίες με την θέα που βλέπω, καθαρίζει το μυαλό. Θέλει προσοχή το καλοκαίρι γιατί έχει κίνηση στα παραθαλάσσια χωριά και φυσικά προσοχή στις υγρασίες...

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 16, 2019, 03:31:33 μμ »
πω ρε φιλε εχω να παω πολλα χρονια...τελευταια φορα το 2011 και δε το ειχα ευχαριστηθει κιολας γιατι πηγαμε με πολλα μηχανακια (TDM club) και πηγαιναν ολοι με 80 τρενακι και δεν προσπερναγα για να μη διαταραξω το φακεν τουριστ της υποθεσης. :tooth: κατι τετοιες στιγμες που θα πας αργα ετσι κι αλλιως θες ενα σκουτερ να απολαυσεις τα τοπια  :tooth:

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 16, 2019, 09:34:41 μμ »
πω ρε φιλε εχω να παω πολλα χρονια...τελευταια φορα το 2011 και δε το ειχα ευχαριστηθει κιολας γιατι πηγαμε με πολλα μηχανακια (TDM club) και πηγαιναν ολοι με 80 τρενακι και δεν προσπερναγα για να μη διαταραξω το φακεν τουριστ της υποθεσης. :tooth: κατι τετοιες στιγμες που θα πας αργα ετσι κι αλλιως θες ενα σκουτερ να απολαυσεις τα τοπια  :tooth:

Aπο τοπια με το Burgmanακι το διακοσιαρΗ αλλο τιποτα...  :laughing4:

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 16, 2019, 09:36:16 μμ »
Η διαδρομή που προτιμώ και εγώ. Δεν ξέρω γιατί, τον Αϊ Γιάννης Ρώσος ποτέ δεν τον συμπάθησα, πάντα με φόβιζε η διαδρομή (αν και σχετικά πρόσφατα που πήγα, έχουν ασφαλτοστρώσει κάποια κομμάτια).
Σχετικά κοντά η Επίδαυρος, ωραίο στροφιλίκι, ωραία διαδρομή γενικά και σαν τοπία. Πλέον δεν κάθομαι στο Στορκ αλλά συνεχίζω τον δρόμο προς Πόρτο Χέλι και κάθομαι Αγνάντι (ούτε 10 λεπτά από Στορκ). Γεμίζω μπαταρίες με την θέα που βλέπω, καθαρίζει το μυαλό. Θέλει προσοχή το καλοκαίρι γιατί έχει κίνηση στα παραθαλάσσια χωριά και φυσικά προσοχή στις υγρασίες...

Που περιπου ειναι αυτο το Αγναντι lospsi ???  να περασω καμια βολτα απο εκει....
εβαλα το λινκ της περιοχης....
σημερα ηταν να παω ενα Στορκ, αλλα τελικα κατεβηκα Ναυπλιο.......

https://www.google.gr/maps/@37.6359375,23.1378454,13z
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2019, 09:37:23 μμ από Psycho_RB »

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 16, 2019, 09:41:46 μμ »
Ασχετο, σημερα πρωι απο Αθηνα προς Κορινθο, πρωτη φορα ειδα εγω, και ετυχε, την ωρα που περναγα, στην εθνικη, τοσα πολλα στρατα....
και στις δυο κατευθυνσεις, αλλα κυριως προς Κορινθο... γεματο στρατιωτικα φορτηγα και ημιφορτηγακια, αρκετα με τΡειλορ πισω που εσερναν διαφορα σκεπασμενα με μουσαμαδες παραλλαγης.................  προετιμασιες να υποθεσω για τυχον η σχεδιασμενα, τεκτενομενα?.....  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος lospsi

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 11:14:42 πμ »
Που περιπου ειναι αυτο το Αγναντι lospsi ???  να περασω καμια βολτα απο εκει....
εβαλα το λινκ της περιοχης....
σημερα ηταν να παω ενα Στορκ, αλλα τελικα κατεβηκα Ναυπλιο.......

https://www.google.gr/maps/@37.6359375,23.1378454,13z

https://goo.gl/maps/DRKNZuiZ2YYc629B8
Για δες αν στο βγάζει γιατί έχω μείνει λίγο πίσω με την τεχνολογία....

Αν δεν, στο περιγράφω:
Μετά το στορκ, συνεχίζεις. Μπόνους 2-3 ωραίες στροφές με καλή άσφαλτο. βγαίνοντας στην ευθεία, κόβεις και μπαίνεις δεξιά για να περάσεις κάτω από την γέφυρα. Στην γέφυρα αριστερά, και στον κυκλικό κόμβο απέναντι. Περνάς το σουπερμάρκετ και αρχίζεις να ανεβαίνεις το βουνό, μετά από κανά δυό χλμ είναι το μαγαζί, λίγο προσοχή γιατί μπορεί να χάσεις την είσοδο του μαγαζιού, δεν πολυφαίνεται, είναι περίπου στο σημείο που ισιώνει ο δρόμος για να αρχίσει να κατηφορίζει.

• Small is better
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 17, 2019, 11:38:08 πμ »
Θενκς, το βρηκα την νυχτα που κοιταγα την περιοχη στο γουγλη......... θα κανω επισκεψη το συντομοτερο....  :occasion14:   :tooth:

https://www.google.gr/maps/@37.6016971,23.1578357,3a,75y,149.99h,91.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUWzmh57cim7iMGeuFm7O5g!2e0!7i13312!8i6656