Αποστολέας Θέμα: Τα καινούρια μου running παπούτσια  (Αναγνώστηκε 4417 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
Τα καινούρια μου running παπούτσια
« στις: Ιουλίου 26, 2017, 12:39:04 πμ »
Φωτο από αύριο γιατί είχα δουλειά

Στο δεύτερο βίντεο εστιάζουν στις ενδορφινες που απελευθερώνονται με το τρέξιμο

Θυμηθείτε αυτό το ποστ και αυτη τη μαρκα σε 5 χρόνια

Nolite te bastardes carborundorum

Giannis

• Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
Απ: Τα καινούρια μου running παπούτσια
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 27, 2017, 03:08:25 μμ »
..........

R-1nas

• Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 27, 2017, 04:11:00 μμ »
Τι τιμη εχουν ?

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 27, 2017, 06:30:24 μμ »
Εγώ τα πήρα 149 ,  κούριερ δωρεάν, αντικαταβολή δωρεάν.
Σε άλλο site τα βρήκα 110 ή 120 από ελληνικό μαγαζί αλλά δεν τα είχε στο νούμερο μου και σε άλλο χρώμα

Επειδή έκατσα και έψαξα για να βρω , να τα δοκιμάσω,  το μεγαλύτερο μαγαζί είναι το intersport. Πήγα στο intersport να δοκιμάσω τα on the cloud γιατί στο site δεν έχουν τα  cloudflow και μου είπε ότι δεν τα φέρνουν στο intersport Λάρισας,  Αθήνα τα δουλεύουν.

Εδώ όλα τα καταστήματα,  μπορεί να υπάρχουν και άλλα.  Εγώ τα πήρα από το τελευταίο
http://www.pagames.gr/on-where-to-buy?view=page

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 27, 2017, 06:35:50 μμ »
Και μια σύγκριση
Τα προηγούμενα μου ήταν αυτά
https://www.solereview.com/adidas-supernova-glide-8-boost-review/

Τα καλύτερα παπούτσια που είχα για τρέξιμο, και δεν ήταν του στυλ μου ας το πω έτσι. Αλλά ρεσπεκτ το παπούτσι ήταν αλλού, από όλες τις σκοπιές. Με έκανε να το αγαπησω ενώ ήμουνα εντελώς αντίθετος πριν την αγορά.

Για τώρα κοιτούσα Brooks glycerin 15 ή 14 , saucony kinvara 8 , Brooks launch 4

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 06:37:29 μμ από mario27 »

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 27, 2017, 10:55:40 μμ »

Στο δεύτερο βίντεο εστιάζουν στις ενδορφινες που απελευθερώνονται με το τρέξιμο

Γαμάτο συναισθημα...το ειχα παρατηρησει οταν μια περιοδο πηγαινα σχεδον καθε μερα σταδιο για τρεξιμο.Γενικα γινεσαι αλλος ανθρωπος,εισαι πιο χαρουμενος στη ζωη σου,ποιοτητα ζωης.Ασε που μου φαινεται ειναι και λιγο σα ναρκωτικο,θυμαμαι πηγα μια μερα για τρεξιμο βραδυ και ηταν κλειστο το σταδιο κι αντι να γυρισω σπιτι ετρεχα στα σκοταδια σε κατι λιβαδια. :tooth: μαλλον εχει να κανει με τις ενδορφινες.Παραδειγμα με τη γυμναστικη βαρη κτλ δε μου συμβαινει αυτο,αν για καποιο λογο δε μπορω δε προλαβαινω να κανω δεν το κυνηγαω.Με το τρεξιμο ηταν αλλιως.Γενικα αν το ξεκινησεις και επιμεινεις λιγο στην αρχη μετα θες να τρεχεις συνεχεια.

Ο μονος λογος που σταματησα το τρεξιμο ειναι γιατι γινομουν πολυ αδυνατος.Ηθελα να σηκωσω ενα τραπεζι,τιποτα κιβωτια ξερω γω και δυσκολευομουν.Ασε που με ειχε τσαντισει μια φορα ενας στη παλια δουλεια και πηγαμε να πλακωθουμε κι ελεγα απο μεσα μου ευτυχως δε το συνεχισαμε θα τις ετρωγα. :tooth: Το τρεξιμο το εχω αντικαταστησει με περπατημα ανηφοροκατηφορες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 10:57:08 μμ από Xlitos »

opopeeop

• Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 27, 2017, 11:09:03 μμ »
Εγώ με τα πόδια τρέχω μόνο όταν με κυνηγάνε  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 28, 2017, 07:23:40 πμ »
Γαμάτο συναισθημα...το ειχα παρατηρησει οταν μια περιοδο πηγαινα σχεδον καθε μερα σταδιο για τρεξιμο.Γενικα γινεσαι αλλος ανθρωπος,εισαι πιο χαρουμενος στη ζωη σου,ποιοτητα ζωης.Ασε που μου φαινεται ειναι και λιγο σα ναρκωτικο,θυμαμαι πηγα μια μερα για τρεξιμο βραδυ και ηταν κλειστο το σταδιο κι αντι να γυρισω σπιτι ετρεχα στα σκοταδια σε κατι λιβαδια. :tooth: μαλλον εχει να κανει με τις ενδορφινες.Παραδειγμα με τη γυμναστικη βαρη κτλ δε μου συμβαινει αυτο,αν για καποιο λογο δε μπορω δε προλαβαινω να κανω δεν το κυνηγαω.Με το τρεξιμο ηταν αλλιως.Γενικα αν το ξεκινησεις και επιμεινεις λιγο στην αρχη μετα θες να τρεχεις συνεχεια.

Ο μονος λογος που σταματησα το τρεξιμο ειναι γιατι γινομουν πολυ αδυνατος.Ηθελα να σηκωσω ενα τραπεζι,τιποτα κιβωτια ξερω γω και δυσκολευομουν.Ασε που με ειχε τσαντισει μια φορα ενας στη παλια δουλεια και πηγαμε να πλακωθουμε κι ελεγα απο μεσα μου ευτυχως δε το συνεχισαμε θα τις ετρωγα. :tooth: Το τρεξιμο το εχω αντικαταστησει με περπατημα ανηφοροκατηφορες.
Εγώ είμαι 1,70 και είμαι 53 κιλα , πλέον.
Παλιότερα ήμουνα 70-72 κιλά λόγω γυμναστηρίου. Αλλά το άφησα αυτό το άθλημα,  το βαρέθηκα.

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 28, 2017, 12:08:15 μμ »
Χθεσινές

Ας πω και δυο λόγια
Θα πω το συν γιατί είναι συν , τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά.
  + Έχουν κάποια σημεία που γυαλίζουν και κάνουν αντανάκλαση για το βράδυ.

Καινούρια παπούτσια, και είσαι σαν αρχάριος. Έχουν πολύ λεπτά κορδόνια και με ένα απλό δέσιμο λύνονται, διάβασα στο ίντερνετ . Εγώ έχω δει ένα μυστικό από ποδοσφαιριστή,  στον κόμπο δενεις τους κύκλους μεταξύ τους και όχι τις ευθειες (δεν ξέρω αν φαίνεται)  και δεν λύνεται με τίποτα.  Με τίποτα!

Είναι πολύ , πολυ , πολυ γρηγορα.
Ειναι παπουτσια για καθημερινα χλμ , βαζεις σορτσ , μπλουζα , καλτσες και εφυγες , χωρις πολλα πολλα.
Βγήκα για ένα μετριο αερόβιο και απλώς έτρεχα. Μετά από λίγο με έπιασα να είμαι στο τέλος του αερόβιου , πριν το αναεροβιο. Το ένιωθα ότι δεν έτρεχα απλώς. Για ,απλώς, να έτρεχα έπρεπε απλα να τα πατάω, να δίνω μηδενική δύναμη ή ελάχιστη. Έχουν τρομερή επαναφορά,  τα πατάς και σε σπρώχνουν . Για αυτο το λόγο είναι πολύ γρήγορα,  έχουν άλλο ρυθμο από οτιδήποτε έχω φορέσει. Πολύ ανάλαφρο πατημα και τρέχεις. Δίνεις λίγο δύναμη και είσαι αρκετά πιο γρήγορος από οτιδήποτε άλλο παπούτσι, στην αντίστοιχη δύναμη.

Πάτημα απλώς να στέκεσαι,  δεν έχουν καλό.  Οπως και για περπατημα .Δεν ξέρω έτσι μου φάνηκε,  μπορεί να είναι και λάθος από μεριά μου. Μου έδωσαν άσχημη εντύπωση μόλις τα φόρεσα και τα πάτησα. Και μου έμεινε αυτή η εντύπωση γιατί στο τρέξιμο είναι εντελώς αντίθετο. Wtf!

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 29, 2017, 03:30:28 πμ »

Γι αυτόγραφα?

backys

• Επισκέπτης

Giannis

• Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 30, 2017, 02:07:31 πμ »
ε μα ρε φιλε...ετρεχα αο τα 7 μεχρι τα 17... φοραγαμε οτι μας δηναν στον συλλογο και σε αγωνες καρφια... αλλα δεν το καναμε και θεμα :tooth:

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 30, 2017, 03:34:31 πμ »

:laughing4: :laughing4:

Mike

• Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:36:12 πμ »
Γι αυτόγραφα?

αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχχαχαααααα  :laughing4: :laughing4: :laughing4: :laughing4: :laughing4: :laughing4: