Αποστολέας Θέμα: Υπέρογκο το πρόστιμο των 250 ευρώ για ανασφάλιστο όχημα.  (Αναγνώστηκε 12503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Psycho_RB

• Επισκέπτης
Απ: Υπέρογκο το πρόστιμο των 250 ευρώ για ανασφάλιστο όχημα.
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 21, 2017, 03:24:30 μμ »
Δηλαδή ρε μάγκες για να καταλάβω κι εγώ ο επαρχιώτης, ΟΛΟΙ εμείς (όσοι) που καταθέσαμε πινακίδες νωρίτερα επειδή είδαμε ότι κάποια στιγμή θα εφαρμοστεί το μέτρο, είμαστε μαλάκες και θα έπρεπε να ΜΗΝ πιστέψουμε ότι θα γίνει γιατί οι πολιτικοί είναι "ψεύτες και κλέφτες κι άλλα λένε κι άλλα κάνουνε" (ωραίο επιχείρημα μπάι δε γουέι, να το λες μπροστά στην έδρα, κατηγορούμενος στο δικαστήριο)

Παμε παλι απο την αρχη.... μιας και ειπα να μην το σχολιασω αρχικα, αλλα απο οτι φαινεται η συζητηση δεν εχει να κανει με την ουσια του πραγματος, το πως λειτουργει μεχρι τωρα το κρατος και πως θα επρεπε για ΠΡΩΤΗ φορα να συμπεριφερθει.... αλλα η συζητηση γενικως κυριως ειναι η εξης.... ποιος ειναι πιο πονηρος... ο επαρχιωτης η ο πρωτευουσιανος...   :tooth:

εγραψες οτι ετρεξες να καταθεσεις τις πινακιδες νωριτερα επειδη ειχες την οξυδερκεια εσυ, και καποιοι αλλοι φυσικα, οτι ΤΩΡΑ θα εφαρμοστει το μετρο...........
ενω πιο πρωτα? αφου δεν ειχε προστιμο στα αρχιδια μας εεε? ανασφαλα χωρις καταθεση πινακιδων αφου δεν τρεχει καστανο.... ποσα μηχανακια? ενα? δυο? και το αυτοκινητο?....  :tooth:   

αρα το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι καλυτερος η χειροτερος? αλλα ποιος βλεπει πιο μακρια?  :tooth:

και ρωτω τωρα εγω... αντε και εβαλες 250 ευρω προστιμο... στα ανασφαλιστα ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ λεμε ετσι? οχι τα χαλασμενα παρκαρισμενα, εδω και 3-4-5 χρονια αυτοκινητα που κυκλοφορουν ανασφαλιστα και θα επρεπε να ειχε πληρωσει ο καθενας ιδιοκτητης 1000-1500 ευρω αυτα τα χρονια ασφαλιστρα?  τι του κανεις εστω και εαν πληρωσει τα 250? ... του κλανεις τα αρχιδια ΝΑΙ η ΟΧΙ? ... ναι λεω εγω...   :tooth:

ενω ταυτοχρονα με το καθετο και οριζοντιο ΕΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ  :tooth: το εφαρμοσεις ενω το λες απο το 2013 και ειναι σαν το παραμυθι με τον λυκο και τα προβατα... γαμας και αρκετους που εχουν καποια παπακια η μηχανακια παρατημενα απο ζημιες και δεν εχουν να τα φτιαξουν με το 250ρι χωρις πρωτα να ειδοποιησεις ΕΠΙΣΗΜΑ ονομαστικα οτι πλεον εφαρμοζεις το μετρο και με συγκεκριμενη ημερομηνια καταθεσης πινακιδων, αλλιως μετα ΟΚ προστιμο.......

ΑΜ δεν θα τους γαμησουν παλι τους πονηρους.... τους πιο αδυναμους, η εστω εαν θες με το σκεπτικο που εθεσες μαλακες θα γαμησουν... οι αλλοι, ειδικα με αυτοκινητα που εχουν και μεγαλο κοστος ασφαλειων και ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ κανονικα χρονια χωρις να πληρωσουν, θα ειναι κερδισμενοι εστω και με το 250....

ΕΓΩ προσωπικα αυτος ηταν ο λογος που καταθεσα πινακιδες μετα απο πολυ καιρο, το πηγα και για σκραπ βεβαια το Μονστερ απο το ατυχημα του 2008...
και εντελει με χτυπησε ενας ανασφαλιστος το 2015 γιατι ειτε καταθετες μεχρι τωρα πινακιδες ειτε οχι... δεν ειχε κανενα νοημα για την ασφαλεια του κοσμου στους δρομους απο τους ανασφαλιστους ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..... μαλακας ηταν καποιος να τραβιεται στις δημοσιες υπηρεσιες........

και τωρα ρωταω σε πρωτο σε πρωτο προσωπο ρε συ Καπουλε, γνωριζομαστε χρονια και ουσιαστικα εστω ιντερνετικα και γιαυτο το θαρος.....
ρωτω λοιπον, η χαρα σου ειναι τωρα οτι εσυ και μερικοι αλλοι πρωην ανασφαλιστοι υποψιαστηκατε οτι αυτην την φορα θα εφαρμοστει και προλαβατε και κανατε καταθεση πινακιδων, ειναι οτι το 250ρι θα χτυπησει ουσιαστικα μονο τους αδυναμους, η αυτους που τυχον ηταν ανασφαλιστοι χωρις μαλιστα να κινουν το οχημα καποιο τελευταιο διαστημα, πχ λιγους μηνες η ακομα και μερες πριν την 6-6... ? ενω οι ανασφαλιστοι κυκλοφορουντες χρονια με αυτοκινητα και υψηλα σε σχεση με ενα μικρο μηχανακι ασφαλιστρα θα την βγαλουν με ενα 250ρακι?  εαν εκανε την μαλακια και δεν πηγε οπως εσυ να τις καταθεσει τωρα  :tooth: ....  αντι για μερικα ισως και χιλιαρικα που θα επρεπε να πληρωσουν? ...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2017, 03:29:47 μμ από Psycho_RB »

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 21, 2017, 03:44:48 μμ »

ΥΓ: ΑΠο την στιγμή ρε φίλε, που δεν το κουνάς το ρημάδι, κατέθεσε πινακίδες (σιγά την διαδικασία), να μην ανυσηχείς ούτε για ΚΤΕΟ, ούτε για τέλη και ούτε για ασφάλειες...

Εαν η καταθεση πινακιδων ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ γιατι να τις καταθεσεις? ... ετσι για χαβαλε? ..  :tooth:

δηλαδη δεν καταθετω εγω ας πουμε πινακιδες ΑΛΛΑ δεν κυκλοφορω κιολας αφου δεν εχω ασφαλεια...
ΑΛΛΑ ταυτοχρονα δεν υπαρχει διασταυρωση στοιχειων ΑΡΑ ουτε ποινες για καποιον που κυκλοφορει ανασφαλιστος στους δρομους....
αρα εγω πχ λεμε που ΔΕΝ κυκλοφορω ανασφαλιστος ειτε τις καταθεσω ειτε οχι εσυ δεν κινδυνευεις απο μενα...
επειδη ομως δεν γινεται, δεν γινοταν τουλαχιστον μεχρι τωρα, κατι για αυτους που κυκλοφορουν ανασφαλιστοι, κινδυνευεις, και η δικη μου καταθεση πινακιδων δεν θα σε προστατευσει...

ΕΑΝ ομως εχει νοημα η καταθεση πινακιδων, γιατι ετσι ξεσκαρταρει ΠΟΙΟΣ κυκλοφορει χωρις ασφαλεια, ΝΑΙ αξιζει και η καταθεση και το προστιμο σε αυτους που δεν θελουν να καταθεσουν.....   

το θεμα ειναι οτι ΜΕΧΡΙ και τωρα που μιλαμε ΔΕΝ εχει ξεκαθαρισει ποιοι πραγματικα ΔΕΝ ειναι ανασφαλιστοι και ειναι λαθος τα στοιχεια...
ποσο δεν μαλλον πολυ κοντα, πχ πριν ενα μηνα... κλαιν μαιν............

ΑΡΑ... εαν υποθεσουμε οτι απο σημερα το συστημα ξερει και εχει αποφασισει να ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ, ΔΙΚΑΙΑ, και με συνεπεια, δηλαδη οργανωση....
ειδοποιησε ονομαστικα και με σωστα στοιχεια, οχι ταλαιπωριες και χαμενα μεροκαματα εκατονταδων χιλαδων ανθρωπων οτι πλεον, απο δω και περα ΙΣΧΥΕΙ αυτο επισημα...
δωσε μια διορια ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ενος νεου μετρου (σαν το πρωτη φορα αριστερα μου ακουγεται  :tooth: ) να μην την πληρωσουν οι πιο αδυναμοι, και οι πονηροι ανασφαλιστοι χρονων να την βγαλουν με ενα 250ρακι και κερδισμενοι πολλα..... και απο εκει και περα θα παρει το δρομο του το συστημα και το μετρο.....

anyway πολυ το κουρασαμε αφου στο τελος παιζει να βγαλουν αλλη αποφαση μαλλον, αυτη που δεν θα μειωσει ακομα πιο πολυ τα ψηφαλακια..........  8)

2Stroker

• Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 21, 2017, 04:35:43 μμ »
Σορυ ρε Πάνο, μιλάς γράφεις αλλά δεν λες τίποτα στην ουσία.

Στο ότι τα έκαναν μπάχαλο στο που έπρεπε να στείλουν τα πρόστιμα, δεν αναιρεί τι έπρεπε να είχε κάνει ο καθένας...

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 21, 2017, 05:20:01 μμ »
Σορυ ρε Πάνο, μιλάς γράφεις αλλά δεν λες τίποτα στην ουσία.

Στο ότι τα έκαναν μπάχαλο στο που έπρεπε να στείλουν τα πρόστιμα, δεν αναιρεί τι έπρεπε να είχε κάνει ο καθένας...

Ενφια και μνημονια μεχρι να βγαλει ο ηλιος κερατα...

λεω ξεκαθαρα οτι ειστε αδικοι με την ισοπεδωση σε ενα κρατος μπουρδελο και ευθυνεται και για των προηγουμενων χρονων μπαχαλο, και για το τωρινο, να στελνει 250 ευρω σε εναν ανεργο η χαμηλομισθο που εχει ενα μικρο μηχανακι ανασφαλιστο αλλα ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.... επειδη μεχρι τωρα δεν ειχε νοημα η καταθεση πινακιδων και επειδη απο το 2013 ολο λενε και λενε για το μετρο αλλα δεν γινεται τιποτα και εστω επαναλαμβανω ηταν ζαμανφου στην καταθεση πινακιδων χωρις νοημα και χωρις ποινες, παντα για αυτους που δεν κυκλοφορουν στον δρομο αλλα δεν εχουν ασφαλεια μιλαω.... και ο πονηρος κυκλοφορει στον δρομο ανασφαλιστος με το 1000αρι η το αυτοκινητο ετσι και αλλιως χρονια με αυτο το μπαχαλο τσαμπε.............

ενω στελνει παλι 250 ευρω σε εναν με αυτοκινητο που ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ στον δρομο εδω και 5 χρονια και θα επρεπε μονο σε ασφαλιστρα να πληρωσει 1500 ευρω και παει να την βγαλει με ενα 250ρακι.... εαν μαλιστα ηταν και πονηρος σαν και σας και σκεφτηκε, ΩΧ τωρα θα γινει πραξη, ας τρεξω να ασφαλιστω η να καταθεσω πινακιδες τωρα μην την πατησω, θα το γλυτωσει και αυτο το 250ρακι.... .... ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ λεμε τι θα επρεπε να ειχε κανει ο καθενας ως αυτονοητο? πριν το μετρο οκ τιποτα? .... 
επειδη μπορει να εχει προστιμο, αναιρει αυτο που λες ηδη.... αρα αυτονοητα δεν υπαρχουν.... μονο σωστη οργανωση και δικαια προστιμα..............

ειναι κατα καποιον τροπο σαν τα προστιμα της τροχαιας... τρεχει με 150 σε οριο 120 αυτος με το 250ρι το καβασακι το Νιντζα που ζει με 500 ευρω εισοδημα τον μηνα...  και τα ιδια τρωι και παραδιπλα ενας παραβατης με το το ακριβο τζιπ η την Πορσε 911 που παει και 20 παραπανω, στα αρχιδια του δηλαδη............. τι δεν καταλαβαινεις? ..............

εε το να ριξεις 250e σε ανθρωπους που ειναι ναι μεν ανασφαλιστοι για καποιο λογο ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ, και ζουν με τρεις και εξηντα... και να κυκλοφορουν οι μαγκες τοσα χρονια ανασφαλιστοι με αυτοκινητα η ακριβες μοτοσυκλετες, και να μην ξερεις στην πραξη ποιος ειναι τι και γιατι... ειναι για τον πουτσοΝ μετρο ως αρχικη εφαρμογη......

ΛΕΩ λοιπον οτι για πρωτη φορα εφαρμογη, εφοσον δεν πληρωνουν αυτοι που πρεπει δικαια, γιατι ισως δεν μπορει το κρατος, μην πληρωσουν μονο οι μαλακες που τραβανε και το ζορι...

αυτα και τελος νομιζω γιναν κατανοητες οι αποψεις του καθενος, χυθηκε πολυ μελανι...  :tooth:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2017, 05:21:53 μμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 21, 2017, 05:47:12 μμ »
Παμε παλι απο την αρχη.... μιας και ειπα να μην το σχολιασω αρχικα, αλλα απο οτι φαινεται η συζητηση δεν εχει να κανει με την ουσια του πραγματος, το πως λειτουργει μεχρι τωρα το κρατος και πως θα επρεπε για ΠΡΩΤΗ φορα να συμπεριφερθει.... αλλα η συζητηση γενικως κυριως ειναι η εξης.... ποιος ειναι πιο πονηρος... ο επαρχιωτης η ο πρωτευουσιανος...   :tooth:

Από ΠΟΥ συμπεραίνεις εσύ ότι η συζήτηση και η ουσία του πράγματος αφορά "το πως λειτουργει μεχρι τωρα το κρατος και πως θα επρεπε για ΠΡΩΤΗ φορα να συμπεριφερθει"
...από ΠΟΥ ?
Στο μυαλό σου μπορεί.
Στο δικό μου, η ουσία του πράγματος έχει να κάνει με την μόνιμη άδικη γκρίνια ανθρώπων που δεν αναλαμβάνουν ποτέ τις ευθύνες τους.

εγραψες οτι ετρεξες να καταθεσεις τις πινακιδες νωριτερα επειδη ειχες την οξυδερκεια εσυ, και καποιοι αλλοι φυσικα, οτι ΤΩΡΑ θα εφαρμοστει το μετρο...........
ενω πιο πρωτα? αφου δεν ειχε προστιμο στα αρχιδια μας εεε? ανασφαλα χωρις καταθεση πινακιδων αφου δεν τρεχει καστανο.... ποσα μηχανακια? ενα? δυο? και το αυτοκινητο?....  :tooth:

Μου επιτρέπει Ο ΝΟΜΟΣ να διατηρώ όχημα πινακιδάτο κι ανασφάλιστο ? Θα το διατηρώ.
Μου απαγορεύει Ο ΝΟΜΟΣ να διατηρώ όχημα πινακιδάτο κι ανασφάλιστο ? Ή θα το ασφαλίσω ή θα παραδώσω πινακίδες.
Δυσνόητο ε ??? 

Ο ΝΟΜΟΣ δεν πάει με την ερμηνεία που θέλεις να του δώσεις ΕΣΥ...γιατί γράφεις παρακάτω "Εαν η καταθεση πινακιδων ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ γιατι να τις καταθεσεις? ... ετσι για χαβαλε?"
Δεν ξέρεις ΠΟΣΟ θα γούσταρα να δω κάποιον να το λέει αυτό σε δικαστήριο. Δεν ξέρεις ΠΟΣΟ όμως !!! Προσκυνώ ξανά (μου έχεις ρημάξει τα γόνατα)

και ρωτω τωρα εγω... αντε και εβαλες 250 ευρω προστιμο... στα ανασφαλιστα ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ λεμε ετσι? οχι τα χαλασμενα παρκαρισμενα, εδω και 3-4-5 χρονια αυτοκινητα που κυκλοφορουν ανασφαλιστα και θα επρεπε να ειχε πληρωσει ο καθενας ιδιοκτητης 1000-1500 ευρω αυτα τα χρονια ασφαλιστρα?  τι του κανεις εστω και εαν πληρωσει τα 250? ... του κλανεις τα αρχιδια ΝΑΙ η ΟΧΙ? ... ναι λεω εγω...   :tooth:

Το πόσο "μας κλάνει τ'αρχίδια" ένα 250άρι, ΜΑΖΙ ΣΟΥ... 5.000€ χαλαρά θα πρότεινα εγώ. Να δούμε μετά αν θα ξεχνούσε κανένας ανασφάλιστο.

ενω ταυτοχρονα με το καθετο και οριζοντιο ΕΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ  :tooth: το εφαρμοσεις ενω το λες απο το 2013 και ειναι σαν το παραμυθι με τον λυκο και τα προβατα... γαμας και αρκετους που εχουν καποια παπακια η μηχανακια παρατημενα απο ζημιες και δεν εχουν να τα φτιαξουν με το 250ρι χωρις πρωτα να ειδοποιησεις ΕΠΙΣΗΜΑ ονομαστικα οτι πλεον εφαρμοζεις το μετρο και με συγκεκριμενη ημερομηνια καταθεσης πινακιδων, αλλιως μετα ΟΚ προστιμο.......

Να τα μας πάλιιιιιιιιι...πιο επίσημο από τον ΝΟΜΟ και με ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ειδοποίηση. Βάλε και μια πάστα δώρο τι τσιγγουνεύεσαι, μην έρθει η ειδοποίηση ξεροσφύρι.
Ξέχασα να κλάψω για τους καημένους που δεν έχουν λεφτάκια να τα φτιάξουν αλλά έχουν αρχιδάκια να γράφουν τις προειδοποιήσεις και φυσικά δεν τους μένει χρόνος απ'τις μπίζνες να πάνε να καταθέσουν πινακίδες.
Άκαρδος καργιόλης.

ΑΜ δεν θα τους γαμησουν παλι τους πονηρους.... τους πιο αδυναμους, η εστω εαν θες με το σκεπτικο που εθεσες μαλακες θα γαμησουν... οι αλλοι, ειδικα με αυτοκινητα που εχουν και μεγαλο κοστος ασφαλειων και ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ κανονικα χρονια χωρις να πληρωσουν, θα ειναι κερδισμενοι εστω και με το 250....

Τρικυμία εν κρανίω φίλτατε ? Έβγαλες πόρισμα ? Ξέρεις τις ποινές που προβλέπονται για οδήγηση ανασφάλιστου ? Το ότι δεν τους τσίμπησαν ακόμη σε εκνευρίζει ΕΛΑ ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΟ να μιλάμε την ίδια γλώσσα. Κι αν τσιμπήσουν εσένα, ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ. Το γράφεις ξεκάθαρα "οι άλλοι που κυκλοφορούν μπλα-μπλα-μπλα ενώ εμείς οι καημένοι μπλα-μπλα-μπλα.
Ξαναγράφω...θέλεις να ρισκάρεις ποντάροντας στην ασχετοσύνη,αδράνεια,ανικανότητα του κράτους να σε ελέγξει ? Ρίσκαρε. Μόνο αν πιαστείς, σατ δε φακ απ και ΠΛΕΡΩΝΕ, αυτό λέω εγώ. Επειδή στους "καημένους" βάζω κι εμένα, δεν θέλω να ρισκάρω, παραδίδω πινακίδες και τελειώνω. Και χωρίς να περιμένω προσωπικά emails και τις πάστες τις πήρα μόνος μου δεν περιμένω από κανένα "κράτος"

και εντελει με χτυπησε ενας ανασφαλιστος το 2015 γιατι ειτε καταθετες μεχρι τωρα πινακιδες ειτε οχι... δεν ειχε κανενα νοημα για την ασφαλεια του κοσμου στους δρομους απο τους ανασφαλιστους ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..... μαλακας ηταν καποιος να τραβιεται στις δημοσιες υπηρεσιες........

Με τον νέο νόμο αυτό σταματάει, δεν έχεις ασφάλεια δεν παίρνεις πινακίδες, τι δεν καταλαβαίνεις.
ΑΥΤΟ έλεγαν εδώ και 2 χρόνια, φροντίστε να έχετε ασφάλεια αλλιώς παραδώστε πινακίδες. ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα γίνει διασταύρωση στοιχείων...αλλά ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ ΔΕ ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ, ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ...και τώρα ΟΥΟΥΟΥ 666, ΟΥΟΥΟΥ 666 ανάλγητο κράτος.

και τωρα ρωταω σε πρωτο σε πρωτο προσωπο ρε συ Καπουλε, γνωριζομαστε χρονια και ουσιαστικα εστω ιντερνετικα και γιαυτο το θαρος.....
ρωτω λοιπον, η χαρα σου ειναι τωρα οτι εσυ και μερικοι αλλοι πρωην ανασφαλιστοι υποψιαστηκατε οτι αυτην την φορα θα εφαρμοστει και προλαβατε και κανατε καταθεση πινακιδων, ειναι οτι το 250ρι θα χτυπησει ουσιαστικα μονο τους αδυναμους, η αυτους που τυχον ηταν ανασφαλιστοι χωρις μαλιστα να κινουν το οχημα καποιο τελευταιο διαστημα, πχ λιγους μηνες η ακομα και μερες πριν την 6-6... ? ενω οι ανασφαλιστοι κυκλοφορουντες χρονια με αυτοκινητα και υψηλα σε σχεση με ενα μικρο μηχανακι ασφαλιστρα θα την βγαλουν με ενα 250ρακι?  εαν εκανε την μαλακια και δεν πηγε οπως εσυ να τις καταθεσει τωρα  :tooth: ....  αντι για μερικα ισως και χιλιαρικα που θα επρεπε να πληρωσουν? ...

Σου απαντάω λοιπόν σε πρώτο πρόσωπο ότι τελικά ΔΕΝ με γνωρίζεις αφού ισχυρίζεσαι πως "χαίρομαι" που θα εισπράξει λεφτά το κράτος το οποίο απεχθάνομαι, αλλά περισσότερο απεχθάνομαι τα αυτόματα ακραία συμπεράσματα που βγάζεις. Το ότι υποστηρίζω την εφαρμογή του γαμωνόμου δεν με χρίζει αυτομάτως χαιρέκακο.
Το "λίγους μήνες ή και μέρες" ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ και δεν θα έπρεπε να έχει όταν μιλάμε για εφαρμογή νόμου και δικαιοσύνη...ΕΑΝ θέλουμε να μιλάμε γι'αυτά.

Για το 250άρι στο ξαναγράφω κι εδώ...5 χιλιάρικα έπρεπε να είναι το πρόστιμο. Για όλους.

Μεταξύ μας (και μην βγει παραέξω λέει) τις πινακίδες τις κατέθεσα ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ στην πρώτη κουβέντα που μου έκανε ο ασφαλιστής μου για διασταύρωση στοιχείων. Καμία "οξυδέρκεια" τελευταίας στιγμής. Αυτό σημαίνει ότι εγώ συνειδητά στερήθηκα το μηχανάκι μου για 2 χρόνια (και συνεχίζω) επειδή έβαλα ως προτεραιότητα την ζορισμένη οικονομική κατάσταση στο να συντηρώ και να πληρώνω οχήματα τα οποία τα έβγαζα 2 βόλτες τον χρόνο και ΔΕΝ ήθελα να ρισκάρω να με τσακώσουν.

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΟΛΛΑΕΙ το "μαλάκες είμαστε εμείς ?" και όχι στο αν θα πληρώσει ο καθένας το πρόστιμο μίστερ για να ξηγούμαστε, τι συμπέρασμα είναι αυτό, στην τσέπη μου θα μπούνε ? Στο ότι δεν μπορώ να διαβάζω (γιατί σας διαβάζω) ανυπόστατες γκρίνιες για πράγματα που ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ κι από εδώ μέσα είμαι σίγουρος, φρόντισαν να τακτοποιήσουν εγκαίρως και ούτε θα τους δεις να γράφουν.

Όπως δεν θα δεις και ανθρώπους που πλήρωσαν το πρόστιμο να παραπονιούνται εδώ επίσης.

(Πάντως ρε γάτα πάντα με τσακίζεις με το Ξανθοπουλικό "οι αδύναμοι με ένα μηχανάκι παρατημένο να μην πληρώσουν" είναι που τα ζόρια τους έχουν πρήξει τα @@ κι έχουν χώρο να γράφουν εκεί περισσότερες ειδοποιήσεις)

(Ωχ βλέπω χώνεις πράμα δεν σε προλαβαίνω, σε νέα απάντηση...)

antonis81

• Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 21, 2017, 05:47:29 μμ »
ΣΥΖΗΤΕΙΤΑΙ και για το ΚΤΕΟ ίδιο μέτρο, το νου σας ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ emails ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ  :tooth:
:laughing4:
Για τελη κυκλοφοριας εστελνε γραμμα,τωρα;  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 21, 2017, 06:05:48 μμ »
Ενφια και μνημονια μεχρι να βγαλει ο ηλιος κερατα...

ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΣΕΙΣ !!!

λεω ξεκαθαρα οτι ειστε αδικοι με την ισοπεδωση σε ενα κρατος μπουρδελο και ευθυνεται και για των προηγουμενων χρονων μπαχαλο, και για το τωρινο, να στελνει 250 ευρω σε εναν ανεργο η χαμηλομισθο που εχει ενα μικρο μηχανακι ανασφαλιστο αλλα ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.... επειδη μεχρι τωρα δεν ειχε νοημα η καταθεση πινακιδων και επειδη απο το 2013 ολο λενε και λενε για το μετρο αλλα δεν γινεται τιποτα και εστω επαναλαμβανω ηταν ζαμανφου στην καταθεση πινακιδων χωρις νοημα και χωρις ποινες, παντα για αυτους που δεν κυκλοφορουν στον δρομο αλλα δεν εχουν ασφαλεια μιλαω.... και ο πονηρος κυκλοφορει στον δρομο ανασφαλιστος με το 1000αρι η το αυτοκινητο ετσι και αλλιως χρονια με αυτο το μπαχαλο τσαμπε.............

Ο άνεργος έχει άφθονο χρόνο να πάει να παραδώσει πινακίδες.
Ο άνεργος (και όλοι) ΟΦΕΙΛΕΙ να καλύπτει τον κώλο του από τσιβιά όπως πρόστιμα που έχουν ανακοινωθεί ότι θα ισχύσουν.
Ο άνεργος (και όλοι) δεν δικαιολογείται για άγνοια νόμου από καταβολής κράτους.
Ο άνεργος (και όλοι) οφείλει να σκέφτεται και να πράττει έξυπνα ή κατ'ελάχιστον με κοινή λογική.

ενω στελνει παλι 250 ευρω σε εναν με αυτοκινητο που ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ στον δρομο εδω και 5 χρονια και θα επρεπε μονο σε ασφαλιστρα να πληρωσει 1500 ευρω και παει να την βγαλει με ενα 250ρακι.... εαν μαλιστα ηταν και πονηρος σαν και σας και σκεφτηκε, ΩΧ τωρα θα γινει πραξη, ας τρεξω να ασφαλιστω η να καταθεσω πινακιδες τωρα μην την πατησω, θα το γλυτωσει και αυτο το 250ρακι.... .... ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ λεμε τι θα επρεπε να ειχε κανει ο καθενας ως αυτονοητο? πριν το μετρο οκ τιποτα? .... 
επειδη μπορει να εχει προστιμο, αναιρει αυτο που λες ηδη.... αρα αυτονοητα δεν υπαρχουν.... μονο σωστη οργανωση και δικαια προστιμα..............

Δίκαια πρόστιμα είναι αυτά με εισοδηματικά κριτήρια που ήθελαν να εφαρμόσουν ? ΠΕΣ ΤΟ ΜΑΣ ΚΙ'ΑΥΤΟ !!!

ειναι κατα καποιον τροπο σαν τα προστιμα της τροχαιας... τρεχει με 150 σε οριο 120 αυτος με το 250ρι το καβασακι το Νιντζα που ζει με 500 ευρω εισοδημα τον μηνα...  και τα ιδια τρωι και παραδιπλα ενας παραβατης με το το ακριβο τζιπ η την Πορσε 911 που παει και 20 παραπανω, στα αρχιδια του δηλαδη............. τι δεν καταλαβαινεις? ..............

Παιδιά δεν μπορεί, ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ

εε το να ριξεις 250e σε ανθρωπους που ειναι ναι μεν ανασφαλιστοι για καποιο λογο ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ, και ζουν με τρεις και εξηντα... και να κυκλοφορουν οι μαγκες τοσα χρονια ανασφαλιστοι με αυτοκινητα η ακριβες μοτοσυκλετες, και να μην ξερεις στην πραξη ποιος ειναι τι και γιατι... ειναι για τον πουτσοΝ μετρο ως αρχικη εφαρμογη......

Θέλω ειλικρινά να σηκώσω τα χεράκια μου και να βγάλω τα ματάκια μου...

ΛΕΩ λοιπον οτι για πρωτη φορα εφαρμογη, εφοσον δεν πληρωνουν αυτοι που πρεπει δικαια, γιατι ισως δεν μπορει το κρατος, μην πληρωσουν μονο οι μαλακες που τραβανε και το ζορι...

αυτα και τελος νομιζω γιναν κατανοητες οι αποψεις του καθενος, χυθηκε πολυ μελανι...  :tooth:

Εγώ πάλι λέω ότι λες ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΚΕΝ ΠΡΑΓΜΑ σε κάθε παράγραφο με άλλες λέξεις σαν σταυρόλεξο

"Να πλερώκουν οι Πορσάδες κι αφήστε ήσυχους τους χαμηλόμισθους και τους άνεργους να παρανομούν έτσι λίγο μωρέ, ίσα ίσα δεν είπαμε και να σκοτώσουν, αλλά ξέρεις τώρα..."

Καλά κρασά φίλτατε...πως το έγραψες...ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ εδώ συμφωνούμε απόλυτα.

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 21, 2017, 08:20:18 μμ »

Δίκαια πρόστιμα είναι αυτά με εισοδηματικά κριτήρια που ήθελαν να εφαρμόσουν ? ΠΕΣ ΤΟ ΜΑΣ ΚΙ'ΑΥΤΟ !!!

Καλά κρασά φίλτατε...πως το έγραψες...ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ εδώ συμφωνούμε απόλυτα.

Καπουλε, ο πρωτος που θελει γαμησι και στρατιωτικο περιπατο λογο παρανομιας στους δρομους σε αυτη την χωρα εισαι εσυ....  :tooth:

καβαλας πεζοδρομια, τρεχεις σε μεσα σε κατοικημενες περιοχες των μαξμουμ 30 χλμ/ω  που κυκλοφορουν πεζοι, παιδια γυναικες με τερμα γκαζι να βαραει κοφτες το 950 και παντιλικια με ενα ματσο χιλομετρα...
ο ορισμος του δολοφονου και του ανευθυνου, να παρεις κανα παιδι και καμια γιαγια κατω απο τις ροδες... βεβαια εχεις ασφαλεια θα το πληρωσεις...
απλα εκει στην επαρχια εισαστε γνωστοι με τους μπατσους... ασε τα κυρηγματα, σε καναν αλλον λοιπον................... 
φαντασου τι κανεις χωρις καμερα....  :ffff:

εαν ησουν σε πολιτεια της Αμερικης καποιος μπατσος θα σε ειχε εκτελεσει τωρα με αυτα που κανεις, και φυσικα θα εβρεχε προστιμα, αφαιρεση αδειας, διπλωμα κλπ...   :tooth:

αστο τωρα μην το κατεβασεις, γιατι θα πρεπει να κατεβασεις πολλα απο αυτα που εχεις στο γιουτουμπ....   :tooth:
η μαλλον και να το κατεβασεις το εχω κατεβασει και γω στον υπολογιστη μου, θα το ανεβασω παλι...  :laughing4:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2017, 08:27:17 μμ από Psycho_RB »

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 21, 2017, 08:25:02 μμ »
θα επιστραφουν τα προστιμα....   :tooth:

παιζει και καμια αποζημιωση λογο ταλαιπωριας?  :tooth:

τρεχατε σαν μαλακες, να σας πηγε κοτες...  :tooth:

http://www.newsit.gr/ellada/Prostima-Anasfalista-aytokinita-Paratasi-mexri-14-Ioylioy-Trekste-na-asfalisteite/734516

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 21, 2017, 08:41:21 μμ »
Το θέμα δεν είναι ποιος είναι νόμιμος ή καλός άνθρωπος.
Το θέμα είναι να πληρώνεις τα λάθη σου χωρίς γκρίνιες.

Μπορώ να σου το εξηγήσω, δεν μπορώ να σου το καταλάβω.

(Στριμώχτηκες κι άρχισες τα γνωστά γκεϋλίκια βλέπω...)

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 21, 2017, 08:55:34 μμ »
Ναι ρε σας γάμησε κοροϊδα ο καπετάνιος, σας έφαγε τα λεφτά.... κορόϊδα...

Valves still are for gays

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 21, 2017, 09:01:43 μμ »
Ναι ρε σας γάμησε κοροϊδα ο καπετάνιος, σας έφαγε τα λεφτά.... κορόϊδα...

Για κάν'το μου ψιλά σε παρακαλώ μάγκα (εάν με συγκαταλέγεις στα κορόιδα)

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 21, 2017, 09:10:35 μμ »
Είστε κοροϊδα γιατι στερείστε τη μηχανάρα σας στα πλαίσια της νομιμοφάνειας και ο καπτεν καβαλάει τα παλιοσίδερα του.... κοροϊδάρες...
Και γω σας γαμαω που δεν εχω βγαλει ασφάλεια σε ενα μηχανάκι που κυκλοφορεί αποκλειστικά εκτός δρόμου... και γω σας γάμησα.
Βεβαια στο πολιτικο μου μηχανάκι που δεν εχω ουτε μέρα ανασφάλιστο με γαμάνε άλλοι αλλα δεν πειράζει ισα βαρκα ισα νερα....

Κάπτεν ποσα κονομησες ρε; Εγω που το χω κανα 2χρονο ανασφάλιστο πρεπει να χω βγάλει τουλάχιστον 150 ευρω όλα τσέπη

Valves still are for gays

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 21, 2017, 09:12:13 μμ »
Το θέμα δεν είναι ποιος είναι νόμιμος ή καλός άνθρωπος.
Το θέμα είναι να πληρώνεις τα λάθη σου χωρίς γκρίνιες.

Μπορώ να σου το εξηγήσω, δεν μπορώ να σου το καταλάβω.

(Στριμώχτηκες κι άρχισες τα γνωστά γκεϋλίκια βλέπω...)

Εχεις ενα ματσο βιντεο μεσα στην παρανομια... καθε μερα που κινεισαι στους δρομους θα επρεπε να τρως προστιμα και τα κατοσταρικα να πεφτουν σαν τα κερματα στα φρουτακια...
μιλαμε και γω που ειμαι καγκουρας, εχω λιγο φιλοτιμο....
δεν τρεχω μεσα στα στενα της γειτονιας μου με τα γυναικοπαιδα δεξια και αριστερα με 950 κυβικα να βαρανε κοφτες ....  :tooth:
και να πηδανε οι γιαγιαδες επειδη βγαινω στα πεζοδρομια...

ουτε σε ταμπελες των 30 για χιλιομετρα ολοκληρα να κινουμε στο αντιθετο ρευμα και με ταχυτητες των 120-130....  :tooth:

εσενα θα επρεπε στην αμερικη που εχει νομους να σε εΧτελεσουνε ρε καπουλε, και κανεις και τον Χριστο....  :tooth:

τι εννοεις στριμωχτηκα? ...  :tooth:

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 21, 2017, 09:15:17 μμ »
Αλλάζεις όλο το νόημα της κουβέντας.

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, ΑΝ ΣΕ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΝ ΠΛΕΡΩΝΕ ΚΑΙ ΣΑΤ ΔΕ ΦΑΚ ΑΠ

Ευχαριστώ για τα views στα βιντεάκια  :occasion14: