Αποστολέας Θέμα: Υπέρογκο το πρόστιμο των 250 ευρώ για ανασφάλιστο όχημα.  (Αναγνώστηκε 12500 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

kinhsh

• Επισκέπτης
   Από αμέλεια μου την πάτησα και μου ήρθε το πρόστιμο.Στίς εκλογές θα δοθεί η απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος stabak

• Antirossisist με το στανιό
    • Προφίλ
Απ: Υπέρογκο το πρόστιμο των 250 ευρώ για ανασφάλιστο όχημα.
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 17, 2017, 09:18:23 πμ »
Νομίζουν οτι με τόσο φτηνά τρυκ θα βγαζουν πλεονάσματα...  :mast:
Valves still are for gays

Αποσυνδεδεμένος drioannis

• Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 17, 2017, 11:16:37 πμ »
Στη γυναίκα μου ήρθε πρόστιμο άδικα γιατί το όχημα είναι ασφαλισμένο και χρειάζεται τώρα να προβεί σε κάποιες ενέργειες (να πάει εφορία με το ασφαλιστήριο στο χέρι). Απ'ότι κατάλαβα θα υπάρχουν στην αρχή λάθη.

Είμαι ξεκάθαρα υπέρ του συγκεκριμένου μέτρου. Λυπάμαι αν στεναχωρηθούν κάποιοι αλλά έχει παραγίνει το κακό με τα ανασφάλιστα οχήματα. Αν κάποιος δεν θέλει να πληρώνει ασφάλειες ας καταθέσει πινακίδες.
Το μπάχαλο και η ανοργανωσιά του κράτους δεν ωφελεί κανένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2017, 11:17:58 πμ από drioannis »
You will never be arrested #58
G.O.A.T.

Αποσυνδεδεμένος h.a.balafoutre

• Μια κατοστάρα στη σέλα, ευτυχώς την κάναμε.
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 17, 2017, 11:45:43 πμ »
Άσε που οι τιμές στις ασφάλειες είναι χώμα πλέον...καμία σχέση με μια 6ετία πρίν. Κι εμένα μου ήρθε, για τη μηχανή, όμως την έχω ακινητοποιημένη από τον Δεκέμβριο 2016....τελικά, καλή η διασταύρωση...αλλά το μυαλό τους και μια λίρα... Περιπτώσεις σαν κι εμένα θα έπρεπε να τις είχανε αποφύγει...φορτώνουνε το σύστημα άσκοπα...και ανησυχούνε τον κόσμο και χάνονται τζάμπα εργατοώρες...για δουλειά που θα έπρεπε να είχε αποφευχθεί από το σύστημα. Πήγα έκανα πρωί-πρωί την αίτηση διαγραφής του προστίμου στην εφορία...και ας πούμε ότι είμαι ήσυχος τώρα...χαααααχχααααα... Ο Θεός βοηθός για όλους μας...όλο κάτι καινούριο προκύπτει, βέβαια, το συγκεκριμένο έχει αρκετά χρόνια που κυκλοφορεί πως θα γίνει. Η υλοποιήση σίγουρα πάσχει, αλλά μην κάνουμε και τους έκπληκτους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2017, 11:57:20 πμ από h.a.balafoutre »
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

kinhsh

• Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 17, 2017, 03:18:13 μμ »
  Υπάρχει το εθιμικό δίκαιο,δεν είμαι και νομικός αλλα ισχύει.Οταν τόσα χρόνια έχουμε μάθει ένα σύστημα έπρεπε να έχει ξεκαθαριστεί ότι τα πρόστιμα θα ισχύουν η θα μπορούσε να κάνει την διαστάυρωση 6/6/2017 να ΄δωσει προειδοποίηση και να κάνει τον οριστικο έλεγχο πχ 6/8/2017 αλλα η ουσία είναι ότι ήθελαν τα λεφτά.

R1der

• Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 17, 2017, 04:26:46 μμ »
Χώρια ότι ο νόμος έχει βγει καιρό, προειδοποιήσαν πάλι προσφάτως. Είμαι υπέρ του μέτρου, θα υπάρξουν και μπερδέματα βέβαια αλλά καιρός να κοπούν αυτά επιτέλους.

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 17, 2017, 05:20:42 μμ »
Στίς εκλογές θα δοθεί η απάντηση.

Ναι με το συμπαθειο αλλα θα τους κλασεις μια μαντρα. :tooth:

kinhsh

• Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 17, 2017, 05:36:07 μμ »
  Πόσα χρόνια είναι στην εξουσία η Μέρκελ πόσα ο Παπανδρέου ,Σαμαράς ; Χλίτος δεν έχεις εκτιμήσει την δύναμη της δημοκρατίας.
 Για όσους λέτε ότι είστε υπέρ του μέτρου. Αν στο μέλλον ξεχάσετε δύο μήνες ανασφάλιστο το όχημά σας θα σας αρέσει να φάτε πρόστιμο ; Aν σας αρέσει ,εμένα μου φαίνεται μαζοχισμός.

antonis81

• Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 17, 2017, 06:09:36 μμ »
Δεν μπορει να εισαι σοβαρος...πιστευω κανεις πλακα.
Δεν μπορει για 2 μηνες να το ξεχασες αυτο λεγεται σταρχιδισμος...αλλα αφου βρισκεις και τα κανεις.
Αμα τρακαρες και σου κλεινε κανεις το σπιτι επειδη ξεχαστηκες,ηθελα να δω τι θα ποσταρες.

Αποσυνδεδεμένος Xlitos

• ----------
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 17, 2017, 06:32:18 μμ »
  Πόσα χρόνια είναι στην εξουσία η Μέρκελ πόσα ο Παπανδρέου ,Σαμαράς ; Χλίτος δεν έχεις εκτιμήσει την δύναμη της δημοκρατίας.

Η Δημοκρατια που ξερω εγω και που φτιαξαν οι αρχαιοι επαιρνε κεφαλια.Υπηρχε μεγαλη τιμωρια και μισος.Ουτε καν Δικαστηριο στους μεγαλοπροδοτες.

Αυτο που ξερεις εσυ και ολοι οι λαοι δεν ειναι Δημοκρατια,ειναι οτι φαμε οτι πιουμε και στο τελος διακοπες στη Χαβαη μαζι με στημενο πολεμο/εμφυλιο/κριση κτλ για να μη ξερει το ποπολο τι φταιει.

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 17, 2017, 09:42:29 μμ »
Κινησάρα Ελληνάρα...για ρίξε μια ματιά τι γίνεται Αμέρικα.
Επειδή σου φαίνονται και πολλά να πούμε.
2 χρόνια προειδοποίηση και δεν σου έφτασε.

http://www.insure.com/car-insurance/penalties-for-driving-without-insurance.html

kinhsh

• Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 17, 2017, 10:17:29 μμ »
    Oπως βλέπω η πλειοψηφία είναι υπέρ του μέτρου ,άρα η κυβέρνηση έκανε καλά.
  antonis81 δεν το πιστεύω ότι θα σου πάρει το σπίτι όπως λές,εδω ενός γνωστού που τον τράκαρε άλλος η ασφάλεια του άλλου του είπε 4000 δίνω για αμάξι 16 ετών αν δεν σου αρέσει πήγαινε δικαστήριο.  Δεν λέω όμως ότι πρεπει κανείς να είναι ανασφάλιστος αλλα αν είναι προσεκτικός και μείνει και καποιους μήνες δεν χάλασε ο κόσμος.Και ειδικά οι μοτοσυκλετιστές αν πέσουν χτυπάνε οι ίδιοι και έτσι δεν πρέπει να πέφτουν πάνω σε αμάξια.

Καπουλος βλέπω το NEW Hamsire το αφήνει ελέυθερο αυτό με την ασφάλεια ,πάω να δώ που βρίσκεται αυτή η πολιτεία.

Αποσυνδεδεμένος h.a.balafoutre

• Μια κατοστάρα στη σέλα, ευτυχώς την κάναμε.
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 17, 2017, 11:19:12 μμ »
Η Δημοκρατια που ξερω εγω και που φτιαξαν οι αρχαιοι επαιρνε κεφαλια.Υπηρχε μεγαλη τιμωρια και μισος.Ουτε καν Δικαστηριο στους μεγαλοπροδοτες.

Αυτο που ξερεις εσυ και ολοι οι λαοι δεν ειναι Δημοκρατια,ειναι οτι φαμε οτι πιουμε και στο τελος διακοπες στη Χαβαη μαζι με στημενο πολεμο/εμφυλιο/κριση κτλ για να μη ξερει το ποπολο τι φταιει.

Ακριβέστατη διατύπωση, ή αλλιώς, "Η υψηλή αισθητική της σύγχρονης Δημοκρατίας". Εναλλακτικά, Α.Π.Ε. και σε ελεύθερη μετάφραση, Άμα Πιάσει Έπιασε....διότι πάντα θα υπάρχουνε διαθέσιμες "μωρές παρθένες".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2017, 11:22:08 μμ από h.a.balafoutre »
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

kinhsh

• Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 18, 2017, 03:08:57 πμ »
  Διαφωνώ με τον ορισμό δημοκρατίας του Χλιτου .Δημοκρατία είναι να ψηφίζει ο καθένας αυτό που θέλει και τελικά να γίνει αυτό που θέλει η πλειοψηφία.

Πάντως η αυστηροποίηση των ασφαλειών αλλάζει και το καταναλωτικό πρότυπο απομακρύνοντας την διάθεση για διακράτηση αυτοκινήτου η μοτοσυκλέτας.Δεν νομίζω ότι θα αρέσει πολύ αυτό στους Ευρωπαίους που κυρίως αυτοκίνητα παράγουν.Για να μη πώ για τους τοπικούς αντιπροσώπους.Προβλέπω να είναι η τελευταία φορά που εφαρμόζεται.

antonis81

• Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 18, 2017, 10:00:00 πμ »

Ααα εντάξει τωρα καταλαβα οτι κανεις πλακα  :gun_owned: