Αποστολέας Θέμα: Dunlop ερώτηση  (Αναγνώστηκε 357 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotos

• κουλάδι
    • Προφίλ
Dunlop ερώτηση
« στις: Μαΐου 30, 2017, 09:45:18 μμ »
Επειδή έχω χάσει επεισόδια Τι διαφορά έχουν τα dunlop d 212 gpracer από τα 212gp pro

Αποσυνδεδεμένος drioannis

• Προφίλ
Απ: Dunlop ερώτηση
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 31, 2017, 09:15:17 πμ »
Τα GP Racer είναι όπως τα 211 GP Racer με γόμες μεν, αλλά όχι τόσο "hardcore" όπως τα GP pro.
You will never be arrested #58
G.O.A.T.

Αποσυνδεδεμένος R-1nas

• Πισταρχης - Παραγων !
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 31, 2017, 09:30:30 πμ »
GP Racer : All around λαστιχο, και δρομο και trackday.

GP PRO: Καθαρες γομες. Μονο με κουβερτες και υπερευσθητα στην θερμοκρασια.

Αποσυνδεδεμένος Mpampoulas

• Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 31, 2017, 12:46:32 μμ »
Τα δοκίμασε κανείς τα D212 GP Racer? Βγάζουν 3ήμερο Σέρρες εύκολα όπως τα 211 (Medium/Endurance)?

Αποσυνδεδεμένος R-1nas

• Πισταρχης - Παραγων !
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 31, 2017, 02:52:50 μμ »
Τι να σου πω, δεν τα εχω δοκιμασει ποτε και ουτε παιζει. Πολυ παλια ειχα βαλει τα 211 Gp Racer τα οποια τα βρηκα τραγικα ως προς το μπροστινο που ηταν μπαουλο και δεν εστριβε στα εσακια.

Αποσυνδεδεμένος Airzizel

• Freddo Cappuccino Racer
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 31, 2017, 03:58:20 μμ »
Τα δοκίμασε κανείς τα D212 GP Racer? Βγάζουν 3ήμερο Σέρρες εύκολα όπως τα 211 (Medium/Endurance)?

Λογικα ειναι στην ιδια φιλοσοφια. Γενικα η πιστα δεν τρωει πια πολυ λαστιχο οποτε με σωστη οδηγηση, κουβερτες, στησιμο θα σε βγαλει.
Παντα παιζει ο παραγοντας θερμοκρασια αλλα τα GP Racer δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευαισθητα στο θεμα αυτο
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit...

Αποσυνδεδεμένος Mpampoulas

• Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 31, 2017, 04:19:24 μμ »
Τι να σου πω, δεν τα εχω δοκιμασει ποτε και ουτε παιζει. Πολυ παλια ειχα βαλει τα 211 Gp Racer τα οποια τα βρηκα τραγικα ως προς το μπροστινο που ηταν μπαουλο και δεν εστριβε στα εσακια.

Μα καλά τι κορόνα έχει το GP?!!!! για να σου φαίνεται το gp racer μπαούλο!!!!
Όταν αποφάσισα να βάλω track day λάστιχο, έβγαλα τα metzeler Μ3 και έπαθα πολιτισμικό σοκ με το κράτημα και την ευελιξία του gp racer. Βέβαια Μιχάλη εγώ παίζω σε άλλο σύμπαν, γιατί είμαι +15 δευτερόλεπτα από σένα... (ακόμα  8) )

Λογικα ειναι στην ιδια φιλοσοφια. Γενικα η πιστα δεν τρωει πια πολυ λαστιχο οποτε με σωστη οδηγηση, κουβερτες, στησιμο θα σε βγαλει.
Παντα παιζει ο παραγοντας θερμοκρασια αλλα τα GP Racer δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευαισθητα στο θεμα αυτο

Το πλάνο με τα δικά μου δεδομένα είναι να έχω ένα φρέσκο ζευγάρι λάστιχα για ενα 3ημερο στην πίστα και μετά αν προκύψει και καμία βόλτα στα περιξ να συνεχίζω με τα ίδια, μέχρι την επόμενη επίσκεψη στην πίστα. Αυτό δούλεψε 3 φορές μια χαρά με τα 211, απλά τα 212 φοβάμαι μην είναι πιο μαλακά και θα ήθελα να ακούσω την άποψη κάποιου που έχει δοκιμάσει και τα 2.

Αποσυνδεδεμένος sotos

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 31, 2017, 06:22:40 μμ »
Ευχαριστώ
Τελικά τελικά μετά από κουβέντα με περιστερα θα πάρω d212 gp racer μαλακό μεσαίο
Εκεί που θα γυρνώ θα με καλύψει
Απλά είχα βρει ένα ζευγάρι gp pro μτχ προτιμησα όμως καινουργια

Αποσυνδεδεμένος Feelgood

• Πίτσα, μπίρα και...μακρυά απο ποδήλατο
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 31, 2017, 11:44:59 μμ »
Ευχαριστώ
Τελικά τελικά μετά από κουβέντα με περιστερα θα πάρω d212 gp racer μαλακό μεσαίο
Εκεί που θα γυρνώ θα με καλύψει
Απλά είχα βρει ένα ζευγάρι gp pro μτχ προτιμησα όμως καινουργια
και πολύ καλά έκανες.  :thumbsup: