Αποστολέας Θέμα: Ειναι οντως στρογγυλη η γη.....;  (Αναγνώστηκε 16409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Psycho_RB

• Επισκέπτης
Απ: Ειναι οντως στρογγυλη η γη.....;
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 22, 2016, 05:10:35 μμ »
Η σεληνη γιατι ειναι εκει αφου αλλου μας εχουν πει οτι ειναι.

την φωτογραφια την τραβηξα επροχτες απο την ταρατσα μου, και ναι, ειναι εκει που ηταν παντα, και ειναι και στρογγυλο...  :tooth:

ασχετο, καπνιζεις?  :la:

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 22, 2016, 05:26:05 μμ »
Τσου

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 22, 2016, 06:00:36 μμ »

R1der

• Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 22, 2016, 08:36:29 μμ »
:wstl:
http://whotfetw.com/blog/?p=7

Αν μου βρεις τι έχει από την άλλη της πλευρά η επίπεδη γη κερδίζεις λουκούμι με εξτρά άχνη.

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:27:51 μμ »
την φωτογραφια την τραβηξα επροχτες απο την ταρατσα μου, και ναι, ειναι εκει που ηταν παντα, και ειναι και στρογγυλο...  :tooth:

ασχετο, καπνιζεις?  :la:

Δεν καταλαβες . Αμα ζουσαμε σε μπαλα και βασει αυτα που μας εχουν πει, την ωρα , μερα και εποχη που εκτοξευτηκε ο πυραυλος, η σεληνη δεν θα επρεπε να βρισκεται εκει γιατι δεν θα φαινοταν επειδη θα βρισκονταν σχεδον πισω απο τον ηλιο. Αν ζουσαμε σε μπαλα.  :gun_owned:

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:53:33 μμ »
Δεν καταλαβες . Αμα ζουσαμε σε μπαλα και βασει αυτα που μας εχουν πει, την ωρα , μερα και εποχη που εκτοξευτηκε ο πυραυλος, η σεληνη δεν θα επρεπε να βρισκεται εκει γιατι δεν θα φαινοταν επειδη θα βρισκονταν σχεδον πισω απο τον ηλιο. Αν ζουσαμε σε μπαλα.  :gun_owned:

Ποια σας εχουν πει εσας? ...
και δεν θα επρεπε να βρισκεται εκει που?

επειδη οι Αμερικανσκι θα σας στειλουν στο τρελοκομειο οπως παει....  :tooth:
βλεπε τα δεδομενα της Ρωσικης (πρωην Σοβιετικης) Роскосмос που ειμαι και γω συνδρομητης στο FB...  :evil6:
καλα παλικαρια, ντομπρα, πινουν και καμια βοτκα και τα ξερνανε ολα...  :tooth:

βιντεακι μετα το 3'.50" λεπτο εχει καταπληκτικα πλανα...  :jason:

https://www.facebook.com/Roscosmos/videos/1403466069908076/

Russian Cosmonauts

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 10:58:45 μμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 23, 2016, 12:02:27 πμ »
Ειναι ερασιτεχνικος απο πυραυλος , ερασιτεχνικη η ληψη. Το πρωι ηταν , δεν θυμαμαι ωρα.

Σε ειχα για πιο εξυπνο βρε καπτεν.

1) Κανε μου μια χαρη, ειδες και εβαλες φωτο την σεληνη. Τραβα μια φωτο και βαλε αυτο τον δορυφορο εδω. Λογικα θα μπορουμε να τον δουμε αφου γυρναμε. Tραβα και αλλους και βαλτες.
2) Απο το 1950+ ποσους δορυφορους να εχουν στειλει , συνολογικα σαν κοσμος, εκει πανω? 10.000? Εσυ λογικα θα ξερεις ποσους ακριβως. Δωσε μας το νουμερο αμα θελεις.
Με 10000 εκει πανω θα επρεπε να ειναι σαν σφηκες σε σφηκωλια, σαν μυγες πανω σε ψοφιο ζωο. Σωστα? Ξερεις ποσους βλεπω εγω? Κανεναν! Ουτε εναν. Δεν μπορω να διακρινω ουτε εναν.
3) Η καμπυλοτητα που βλεπουμε ευκολα μπορει να γινει απο μια φτηνη καμερα.

Αληθινα στιγμιοτυπα.

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 23, 2016, 12:36:34 πμ »
Ειναι ερασιτεχνικος απο πυραυλος , ερασιτεχνικη η ληψη. Το πρωι ηταν , δεν θυμαμαι ωρα.

Σε ειχα για πιο εξυπνο βρε καπτεν.

1) Κανε μου μια χαρη, ειδες και εβαλες φωτο την σεληνη. Τραβα μια φωτο και βαλε αυτο τον δορυφορο εδω. Λογικα θα μπορουμε να τον δουμε αφου γυρναμε. Tραβα και αλλους και βαλτες.
2) Απο το 1950+ ποσους δορυφορους να εχουν στειλει , συνολογικα σαν κοσμος, εκει πανω? 10.000? Εσυ λογικα θα ξερεις ποσους ακριβως. Δωσε μας το νουμερο αμα θελεις.
Με 10000 εκει πανω θα επρεπε να ειναι σαν σφηκες σε σφηκωλια, σαν μυγες πανω σε ψοφιο ζωο. Σωστα? Ξερεις ποσους βλεπω εγω? Κανεναν! Ουτε εναν. Δεν μπορω να διακρινω ουτε εναν.
3) Η καμπυλοτητα που βλεπουμε ευκολα μπορει να γινει απο μια φτηνη καμερα.

Αληθινα στιγμιοτυπα.

Απο την σελιδα που εβαλες με χριστιανικα συμβολα, ιλουμινατι και Αμερικανους Λιακοπουλους καταλαβαινει κανεις σε τι κοινο απευθυνονται...  :tooth:
πρωτα απο ολα λογο μεγεθους της Γης, η καμπυλοτητα και ο στρογγυλοτητα φαινεται απο τον διαστημικο σταθμος που βρισκεται σε υψος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 420 χλμ...
δευτερον, οι δορυφοροι για τα GPS πχ ειναι μερικες δεκαδες εκει ψηλα... ποσοι εχουν παει δορυφοροι δεν ξερω....

σε μεγεθος ειναι περιπου 2,5 μετρα ο καθενας, 2χ2χ2 ας πουμε περιπου...
με ευρυγωνια φακο που εχει το βιντεακι που εβαλες οπως, για να δεις δορυφορο θα πρεπει να φτασει καμια 100η μετρα απο το μπαλονι...  :tooth:
που να δεις δορυφορο σε τετοιες αποστασεις, για να τον βρεις θα πρεπει να πας με απολυτη ακριβεια πανω του με συντεταγμενες, αλλιως θα γυρνας εκει κοντα και δεν θα τον βρισκεις καν...

τριτον... ανεβαζεις ενα βιντεακι με καποιους που απευθυνονται σε ημιτρελους θρησκοληπτους που κοιμουνται με την βιβλο κατω απο το μαξιλαρι (βαση του λινκ που εστειλες), και που εχουν βαλει με το προγραμμα επεξεργασιας βιντεο να λεει οτι το μπαλονι τους βρισκεται στο ταδε λεει υψομετρο...  :tooth:
να σου φτιαξω και γω το βιντεο να γραφει οτι το μπαλονι βρισκεται στα 2.000.000 εκατομυρια χιλιομετρα και τοτε η ΓΗ ειναι μεγαλη σχεδον οσο το απειρο...  :tooth:
και να διαφημησω και την εταιρια μου...  :tooth:

υστερα το φεγγαρι ειναι στρογγυλο (η μηπως δεν ειναι και αυτο?) οι αλλοι πλανητες που φαινονται με τηλεσκοπια ειναι στρογγυλοι...
γιατι ΕΣΥ και μερικοι αλλοι δεν θελετε η γη να ειναι στρογγυλη? τι ζορι τραβατε με τις μπαλες?  :tooth:

και δοκιμασε κατι αλλο, κρατωντας στο χερι σου και την βιβλο για καλο και για κακο...  :tooth:
πηγαινε ολο ευθεια προς μια κατευθυνση, πχ προς πορεια 270 μοιρες... και πηγαινε ΟΣΟ θες... για μηνες για χρονια...  :tooth:
και πες μου που θα σε βγαλει αυτη η ευθεια πορεια...  :tooth:
επειδη το εχω κανει δεκαδες φορες πανω στην Γη 30 χρονια ταξιδευοντας...
ενω πας ευθεια, μετα απο μερες καποια στιγμη καταλληγεις παντα στο αρχικο σημειο εκκινησης...  :tooth:
τι εχεις να πεις γιαυτο?  :tooth:

σταματα να τρολλαρεις να ασχοληθουμε με τιποτε αλλο, εχουμε και GP...  :tooth:

υγ: και λιγα emoticon εβαλα λογο του θεματος...  :icon_biggrin:

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 23, 2016, 01:27:10 πμ »
Aυτη η εικονα εδω ειναι απο το βιντεακι που εσυ εβαλες Μαριε, που λες αληθινα στιγμιοτυπα...
ακομα δεν βρισκεται ψηλα το μπαλονι, εαν κρινουμε απο τα βουνα, αντε να ειναι 5-6 χιλιομετρα ψηλα...

πες μου ποσα αντικειμενα των 2-3 μετρων μεγεθους βλεπεις κατω στην ΓΗ σε αυτη την αποσταση...  :tooth:
φαντασου να ηταν πανω απο την Ελλαδα αυτο σε υψος 15.000 μετρων, ποσα αυτοκινητα θα εβλεπες κατω απο τα 8 εκατομυρια αυτοκινητα που κυκλοφορους στην Ελλαδα...  :tooth:
και δεν εχουν 2-3 μετρα αυτα μεγεθος οπως ενας δορυφορος, αλλα 4-5 και τα φορτηγακια πολυ μεγαλυτερο... ασε τα μηχανακια, ειναι και αυτα 2 εκατομυρια...
και συ ψαχνεις να βρεις δορυφορος σε τροχια με το ματι επειδη μπορει να ειναι μερικες εκατονταδες εκει πανω...  :tooth:

εαν κοιταξεις προς τα πανω σε εναν καθαρο ουρανο, ΟΥΤΕ αεροπλανο θηριωδους μεγεθους JAMBO δεν προκειται να δεις με το ματι σε αποσταση 15,000 μετρων εαν δεν αφηνει ιχνος οποτε λες εκει θα ειναι αεροπλανο...
ποσο μαλλον με ευρυγωνιο φακο, δεν θα το δεις ουτε στα 5000μ, για τζαμπο μιλαμε...  :tooth:  ... και περνανε κατα εκατονταδες την ημερα απο πανω σου τα τζαμπο...  :tooth:
σκεψου οτι εκει πανω μαλιστα η διαμετρο γυρω απο την γη, αρα και οι αποστασεις ειναι κατα πολυ μεγαλυτερες απο οτι η διαμετρο της γης και οι αποστασεις στην επιφανεια της...

εχετε πολυ πλακα ρε συ...

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 01:31:45 πμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 23, 2016, 02:11:24 πμ »
Δεν ειμαι του θερμομετρου αλλα το εβαλα να δω ποσο περιπου εχει. Σχεδον 39αριζει και με τρομερο πονοκεφαλο , σαν να σου ξεριζωνουν το πισω μερος του κεφαλιου. Δεν αντεχω αλλο, παω για υπνο. Δεν προκεται να παραθεσω σε αυτα που εγραψες , οποιαδηποτε μερα, ειναι υπερβολικα πολλα :tooth:
Αλλα θα σου πω κατι , εχω γραψει πως ξεκινησα αυτην την αναζητηση απο μια σειρα κτλ. Πηρα ενα μονοπατι να δω που οδηγει , no matter what. Εβαλα σε ενα κουτι αυτα που ηξερα και ξεκινησα απο το μηδεν το μονοπατι. Μη μπερδευετε τα μπουτια σας οτι εγω ειμαι εδω για να αποδειξω κατι, πως τι και γιατι γερνει ή δε γερνει. :tooth: Δυο μηνες ψαχνω, ψαχνω και δεν θα σταματησω.
Πολυ αρνητισμος και στενομυαλια ομως απο μερους σας. Οπως ειπα , σε μια αναζητηση (και οχι μονο αυτην, παντα) τοσο μεγαλη και μακροχρονια ισως, ξεκινας απο το μηδεν και οπου βγαλει αν βγαλει, δε χτιζεις σκεψεις πανω σε προηγουμενες σκεψεις.
Καληνυχτα αν εισαι ακομα μεσα. :yawn:

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 23, 2016, 03:16:54 πμ »
Δεν ειμαι του θερμομετρου αλλα το εβαλα να δω ποσο περιπου εχει. Σχεδον 39αριζει και με τρομερο πονοκεφαλο

Περαστικα καταρχας...   :occasion14:

αλλα εαν ειναι με παλαβες θεωριες συνομωσιας παγκοσμιου επιπεδου, δηλαδη Αμερικανοι, Σοβιετικοι, (Ρωσσοι τωρα), Ευρωπαιοι, Γιαπωνεζοι (ειναι και αυτοι στο διαστημα) που παλιοτερα μαλιστα ηταν στα ορια του πολεμου, συνεργαζονταν απο παλια ακομα και τσακωμενοι  :tooth: να μας πεισουν οτι η γη ειναι στρογγυλη και οχι επιπεδη, επιπεδη που ελεγαν πριν ακομα και τους αρχαιους Ελληνες, οι προιστορικοι ανθρωποι...  :tooth:

και γιατι ΟΛΟΙ αυτοι μαζι που ηταν μαλιστα στα μαχαιρια επι ψυχρου πολεμου να το κανουν αυτο?
απο γινατι επειδη το λεει οτι η γη ειναι επιπεδη ο Παπα Μανωλης απο την Μανη και ο Ιμαμης του Καταρ?  :tooth:
και καμια αιρεση ημιτρελων στην Αμερικη?

απο την μια υπαρχουν επιστημονικα δεδομενα αποδεδειγμενα απο ολους τους λαους που εχουν εργαστει πανω σε αυτη την επιστημη, και σε δορυφορους, διαστημα κλπ...
απο την αλλη και εμεις οσοι ταξιδευουμε στην θαλασσα το γνωριζουμε οτι εαν πας ΕΥΘΕΙΑ καταλληγεις παντα εκει που ξεκινησες...
εαν θες να "κοψεις" χιλιομετρα στην θαλασσα, κανεις τοξο, δηλαδη ανεβαινεις λιγο προς τους πολους γιατι λογο καμπυλοτητας αποσταση λιγο ειναι μικροτερη...

οσο αφορα το βιντεακι του ΙΔΙΩΤΗ που εστειλε πυραυλο σε μεγαλο υψομετρο, πρωτα απο ολα δεν ειπε αυτος οτι η γη δεν ειναι στρογγυλη, ενας ιμαμης απο το Καταρ το ειπε...  :tooth:
πειραμα κανει και μαλιστα ειδα οτι χρηματοδοτειται απο τον Τζον Καρμακ που εχει φτιαξει το γνωστο παιχνιδι DOOM και το QUAKE...
και επειδη γνωριζω (και λογο επαγγελματος) οτι ΤΙΠΟΤΕ δεν πεταει στην Αμερικη χωρις ΑΔΕΙΑ απο την αναλογη υπηρεσια...
ποσο μαλιστα εαν θελει να ειναι νομιμο, και πιστοποιημενο... 
τι σημαινει αυτο? οτι πηρε ΑΔΕΙΑ και FAA του επετρεψε σε πιο σημειο θα παει να κανει εκτοξευση ωστε να μην δημιουργηθει προβλημα με οτιδηποτε πεταει...
αρα ακομα και να φτιαξει ιδιωτης πυραυλο που θα παει ψηλα, οσο ψηλα, θα πεταξει σε σημειο που οι αρχες θα του επιτρεψουν για προφανεις λογους...

αμα ηταν κανα βιντεακι απο τους σαλαμ αλεκουμ τσιχαντιστες, μπορει να μην ειχε παρει αδεια στην ερημο της σαχαρα...  :tooth:

και κατι ακομα για να γελασουμε περισσοτερο... εδω απο κατω ειναι ολοκληρο το βιντεο...
ACTIVE αεροσκαφη πολιτικης αεροποριας ΑΕΡΟΓΡΑΜΜΩΝ ειναι περιπου 40.000 στο πλανητη...
μαζι με τα μικροτερα ιδιωτικα και πολεμικα ειναι δεκαδες χιλιαδες, στην Αμερικη ειναι χιλιαδες κυριολεκτικα...
μαλιστα τα αεροσκαφη ειναι ποολυυυ μεγαλυτερα απο τους δορυφορους και φαινονται πιο ευκολα απο μακρια...
για δες μονο σου το βιντεο οσο πηγαινει επανω ο πυραυλος του ιδιωτη, βλεπεις εσυ κανενα απο τα χιλιαδες αεροσκαφη? ....
οχι να δεις και δορυφορο (που ειναι λιγο πιο μεγαλος απο το μπαουλο της γιαγιας σου  :tooth: ) ετσι στο ξεκαρφωτο οταν οι αρχες σου υποδεικνυουν που θα κανεις εκτοξευση... 

Καληνυχτα ρεεειιι και προσεξε μην πεσεις απο το κρεβατι...  :P αυτο ειναι πραγματι επιπεδο...  :tooth:

http://ddeville.com/images/Rocket/Qu8k%20-%20The%20Story%20-%20Final.pdf

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 03:23:43 πμ από Psycho_RB »

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 23, 2016, 07:28:52 πμ »
Και κατι αλλο που ξεχασα Μαριε...  :laughing4:

εγινα ναυτικος 15 χρονων, επειδη ακουγα Καββαδια ηθελα να δω τον αστερισμο του Σταυρου του Νοτου απο το αντιστοιχο ποιημα, οπου τον αστερισμο αυτο τον χρησιμοποιουσαν πολυ παλια οι ναυτικοι σε καθαρο ουρανο για τον προσδιορισμο του Νοτου (νοτιος πολος)... ρωτασα λοιπον στην γεφυρα να μου πουν πεντε πραγματα και να μου δειξουν πως να τον βρισκω... ελα ομως που στο βορειο ημισφαιριο λογο της καμπυλοτητας της Γης δεν φαινεται γιατι ειναι κατω απο τον οριζοντα, και τα πρωτα αρχικα ταξιδια μου ηταν στο βορειο ημισφαιριο... οταν εκανα ταξιδια κοντα στον ισημερινο, και κυριως νοτια του ισημερινου, πχ ακρωτηριο καλης ελπιδας, εβλεπα τον σταυρο του Νοτου... οταν ομως κατεβεις χαμηλα απο τον ισημερινο νοτια, μετα δεν βλεπεις λογο καμπυλοτητας γιατι ειναι κατω απο τον οριζοντα τον πολικο αστερα που καθοριζει τον βορρα...  :evil6:

ενα εξαιρετικο προγραμμα που μπορεις να δεις πως περιπου φαινεται απο το ανθρωπινο ματι η καμπυλοτητα της γης αναλογα την αποσταση που βρισκεσαι απο την επιφανεια της ειναι το Google Earth PRO, ειναι δωρεαν πλεο το κατεβασμα του... περιπου οτι βλεπεις απο πχ δορυφορο χαμηλης τροχιας, η περιπου απο τον διεθνη διαστημικο σταθμο, η απο μεγαλυτερη αποσταση...

επειδη η γη ειναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ, σχεδον 41.000 χιλιομετρα περιφερια, και 510.072.000 τ.χλμ χιλιομετρα εμβαδον, ("ασχετο": ποσοι δορυφοροι διαστασεων 3χ3χ3μετρα χωρανε σε αυτη την επιφανεια και ας ειναι ολοι στο ιδιο υψος τροχιας? ειναι 1071 οι δορυφοροι απο ολες τις χωρες του πλανητη εκει πανω, ενας για καθε περιπου 500.000 τ.χλμ εαν δεν κανω λαθος  :tooth: πιο ευκολα βρισκεις ψιλο στα αχυρα )... για εξαιρετικα μικρες αποστασεις απο την επιφανεια της οπως μολις 20 η 30 χιλιομετρα, δεν μπορει να φανει επακρως και ξεκαθαρα με το ματι σε ενα σταθερο σημειο κοιτωντας μονο προς μια κατευθυνση η καμπυλοτητας της... ειναι αυτο που λεμε οι ναυτικοι απο το μ**νι στον κ@λο, που να δεις τοσο κοντα ξεκαθαρα τα καπουλια  :tooth: ....  ισως με μια πανοραμικη 360 ληψη... αρχιζει και φαινεται λιγο πιο καθαρα η καμπυλοτητα στο υψος του ISS διαστημικου σταθμου που ειναι περιπου 420 χλμ.... και παλι ομως 420 χιλιομετρα ειναι αρκετα κοντα για να φανουν παρα πολλα πραγματα σε σχεση με το μεγεθος της γης και την περιφερια της, θα πρεπει να παει καποιος αρκετα ψηλοτερα και μακρια, πχ 5.000 χιλιομετρα ... γιαυτο οι φωτογραφιες απο δορυφορο σε αποστασεις 300.000-500.000 χιλιομετρα ειναι εξαιρετικες να καταλαβει καποιος πως ειναι η γη.

ειναι πραγματικα παραλογο εν ετη 2016 να αναρωτιεται καποιος τα ιδια πραγματα που αναρωτιοντουσαν οι προιστορικοι ανθρωποι...  :BangHead:  :tooth: oταν υπαρχουν τοσα επιστημονικα αποδεδειγμενα στοιχεια οχι μονο απο μια πλευρα, πχ Νασα, αλλα και απο ολες τις αλλες, πχ Σοβιετικη Ενωση παλιοτερα, Ρωσσους σημερα, Κινεζους, Ιαπωνες, Ευρωπαικη διαστημικη ομαδα κλπ.... ακομα και μεις στην ναυσιπλοια το γνωριζουμε αυτο, το γνωριζαν ηδη απο την εποχη του Κολομβου οι ταξιδευτες..........  αυτα δυστυχως δημιουργουν οι θρησκειες κυριως και αυτοι που το εκμεταλευονται, καθυστερημενους ανθρωπους, τουλαχιστον την σημερον ημερα... και καθε μουτρα τυπου Λιακοπουλου βασιζονται πανω σε αυτα για να βγαζουν χρηματα...

αντε και καλα ξεμπερδεματα, ο Αι Νικολας στην πλωρη σου...  :tooth:

for better view go to youtube link and view in hd

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 08:57:39 πμ από Psycho_RB »

Αποσυνδεδεμένος mario27

• Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 23, 2016, 10:38:43 πμ »
Μερα
Δεν ειμαι θρησκος αν πιστευεις, το αντιθετο ισως. Πηρα να διαβασω την καινη διαθηκη και μονο που δεν την πεταξα μετα απο 20-3ο σελιδες.  :tooth:Την γυρισα πισω στον ιδιοκτητη. Δεν παω καν εκκλησια και αν θυμηθω μεγαλα γεγονοτα(πασχα , χριστουγεννα , γιορτη του ονοματος μου και της παναγιας) θα ελεγα οτι εχω να πατησω εκκλησια κανα δυο χρονια. :tooth:

Επεσε λιγο , παω να φτιαξω κανεναν γαλλικο.  :coffee:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 10:40:24 πμ από mario27 »

R1der

• Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 24, 2016, 11:17:45 μμ »
Δεν ειμαι του θερμομετρου αλλα το εβαλα να δω ποσο περιπου εχει. Σχεδον 39αριζει και με τρομερο πονοκεφαλο , σαν να σου ξεριζωνουν το πισω μερος του κεφαλιου. Δεν αντεχω αλλο, παω για υπνο. Δεν προκεται να παραθεσω σε αυτα που εγραψες , οποιαδηποτε μερα, ειναι υπερβολικα πολλα :tooth:
Αλλα θα σου πω κατι , εχω γραψει πως ξεκινησα αυτην την αναζητηση απο μια σειρα κτλ. Πηρα ενα μονοπατι να δω που οδηγει , no matter what. Εβαλα σε ενα κουτι αυτα που ηξερα και ξεκινησα απο το μηδεν το μονοπατι. Μη μπερδευετε τα μπουτια σας οτι εγω ειμαι εδω για να αποδειξω κατι, πως τι και γιατι γερνει ή δε γερνει. :tooth: Δυο μηνες ψαχνω, ψαχνω και δεν θα σταματησω.
Πολυ αρνητισμος και στενομυαλια ομως απο μερους σας. Οπως ειπα , σε μια αναζητηση (και οχι μονο αυτην, παντα) τοσο μεγαλη και μακροχρονια ισως, ξεκινας απο το μηδεν και οπου βγαλει αν βγαλει, δε χτιζεις σκεψεις πανω σε προηγουμενες σκεψεις.

Τι στενομυαλιά ρε παληκάρι; Σου λέω ότι έχω κοιτάξει από τα 15χλμ ύψος και η καμπυλότητα φαίνεται. Δεν περιμένω κανένα φωτισμένο να μου πει τι είδαν τα μάτια μου.

Psycho_RB

• Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 24, 2016, 11:27:58 μμ »
Τι στενομυαλιά ρε παληκάρι; Σου λέω ότι έχω κοιτάξει από τα 15χλμ ύψος και η καμπυλότητα φαίνεται. Δεν περιμένω κανένα φωτισμένο να μου πει τι είδαν τα μάτια μου.

Να πας να κανεις λειζερ... τα ματια σου βλεπουν ευρυγωνια...  :tooth: :tooth: