Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση για πινακίδες και ασφάλεια  (Αναγνώστηκε 2891 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kavadias

• κουλάδι
    • Προφίλ
Ερώτηση για πινακίδες και ασφάλεια
« στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 07:49:53 πμ »
Αλοχα.

Πέρσι έκανα ένα silverwing 600 κομμάτια σε κάτι κολωνάκια, και μέχρι να συνέλθω από χειρουργεία μαλακιες είχα καταθέσει πινακίδες μιας και δεν ήξερα τι θα κάνω με το μπουρδελο.

Τεσπα βρήκα να το δώσω για ανταλλακτικά (το μηχανάκι υπόψιν έχει κόψει πλαίσιο = αδύνατο να κινηθει) τεσπα το φορτώνω σε ένα φορτηγάκι το στέλνω και πάω να πάρω πινακίδες για να γίνει η μεταβιβαση.

Και εκεί οι απίθανοι τύποι μου λένε ότι θέλω ασφαλιστήριο. Προσπαθώ να εξηγήσω ότι το μηχανάκι έφυγε για ανταλλακτικά και δεν κινείτε, πήρα τα αρχιδια μου..

Το ερώτημα είναι ποιος είναι ο φτηνοτερος τρόπος να τους δείξω ένα γαμημένο ασφαλιστήριο για να πάρω την άδεια πίσω; μιας και απ ότι έχω καταλάβει το να πληρώσω κάποια γαμησιατικα δεν το γλιτωνω...

Να τραβάς τα βυζια σου καταστάσεις.

ο δήμιος του εγωκεντρισμού σου

Αποσυνδεδεμένος R1der

• Προφίλ
Απ: Ερώτηση για πινακίδες και ασφάλεια
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 08:35:53 πμ »
Μπες στο ιντερνετ και κοίτα για ασφάλειες με το μήνα. Διάλεξε την πιο φθηνή, πλήρωσε το ελάχιστο δυνατό διάστημα και τέλειωσες.
"Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας".
Γουστάρουμε Rossi κι ας μην κερδίζει. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ να ηρεμήσουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος kavadias

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 09:03:29 πμ »
Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα τπτ στο ίντερνετ για ασφάλεια με το μήνα. Έχεις κάνα λινκ τπτ;; θενκς

Αποσυνδεδεμένος R1der

• Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 09:48:12 πμ »
Στα πρόχειρα που κοίταξα βρήκα αυτό http://www.ftiniasfaleiaautokinitou.gr/2014/03/asfaleia-autokinitou-me-ton-mina-miniaia-asfaleia-autokinitou.html

Λέει για αμάξι αλλά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Επίσης παίζει και το άλλο σενάριο. Κάνεις κανονική ασφάλεια (νομίζω 4 μηνο είναι το ελάχιστο), κάνεις τη μεταβίβαση μετά από μερικές μέρες και ζητάς ακύρωση συμβολαίου και επιστροφή των μη δεδουλευμένων λόγω πώλησης. Ότι και να κάνεις πάντως ξεκαθάρισε από την αρχή ότι θες μια ασφάλεια μόνο και μόνο για να το πουλήσεις. Είναι ψιλοκλασσικό πλέον με τον νέο νόμο και το ξέρουν οι ασφαλιστικές οπότε θα βρεις φτηνή λύση πιστεύω.
"Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας".
Γουστάρουμε Rossi κι ας μην κερδίζει. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ να ηρεμήσουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος kapoulos

• It's just a ride...
    • Προφίλ
    • KAPOULITSAS-outdoors.gr
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 09:50:30 πμ »
Επίσης παίζει και το άλλο σενάριο. Κάνεις κανονική ασφάλεια (νομίζω 4 μηνο είναι το ελάχιστο), κάνεις τη μεταβίβαση μετά από μερικές μέρες και ζητάς ακύρωση συμβολαίου και επιστροφή των μη δεδουλευμένων λόγω πώλησης.

Αυτό.
Και το κάνεις την επόμενη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Dexterse

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 10:22:37 πμ »
Κάτω απο 6μηνο για μοτοσυκλέτες δεν υπαρχει πλεον απο οτι μου είπε ο ασφαλιστής μου.

Κάνεις 6μηνη και την ακυρώνεις την επόμενη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος kavadias

• κουλάδι
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 10:41:01 πμ »
Παίζει και με anytime τις ή τις άλλες τις online αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Vourk™

• troll
  • #maurofidi_pousefage
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 01:38:00 μμ »
Έχεις φωτοτυπία της άδειας? μόνο έτσι ξεμπερδεύεις γρήγορα!

ή στείλε κανα διεκπεραιωτή που τα έχουν τακιμιάσει με τους υπαλλήλους  :tr:
Κάτω απο 6μηνο για μοτοσυκλέτες δεν υπαρχει πλεον απο οτι μου είπε ο ασφαλιστής μου.

Κάνεις 6μηνη και την ακυρώνεις την επόμενη μέρα.
έχω 4μηνη με οδική!

Καμία καλή πράξη, δεν μένει ατιμώρητη!
gasstone

Αποσυνδεδεμένος flightofthephoenix

• Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 09:11:47 πμ »
Πάρε μια παλιότερη ασφάλιση, σκαναρέ την, άλλαξε τις ημερομηνίες με κανά paint, τύπωσε, δώσε υπάλληλο, πάρε άδεια-πινακίδα, χαιρέτα ευγενικά, φύγε.

( Βούτα ένα''4'' από κάπου με copy, κάντο paste στο ''3'', και έτοιμο το ''τυπικό'' ασφαλιστήριο εντός 2014  :tooth: )

Αφού προς καταστροφή είναι, και δεν θα κινηθεί, και θα σβηστεί από τους καταλόγους, δεν διατρέχεις κάποιο κίνδυνο.

Αντίγραφο ζητάνε, έτσι κι αλλιώς τα ασφαλιστήρια είναι χωρίς σήματα πια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2014, 09:15:14 πμ από flightofthephoenix »
Πάτα εδώ >>> http://forcev4.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος R-1nas

• Πισταρχης - Παραγων !
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 11:21:41 πμ »
Ρε φίλε γιαυτο υπάρχουν τα πμ....

Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος h.a.balafoutre

• Μια κατοστάρα στη σέλα, ευτυχώς την κάναμε.
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 11:58:00 πμ »
Μου κάνει εντύπωση, αφού το μηχανάκι είναι σε τεύχη...ποιός ο λόγος της μεταβίβασης? Έχεις παραδομένες πινακίδες ή ακινησία...όπως και να έχει 2 χρόνια παραδομένες, πάμε για νέα πινακίδα, δηλαδή αριθμό κυκλοφορίας καινούριο. Αλλά, όπως το καταλαβαίνω εγώ, αφού έτσι κι αλλιώς η μηχανή δεν μπορεί να ξανακυκλοφορήσει στην προηγούμενη κατάσταση, προς τι τόση ανησυχία για τη μεταβίβαση? Κατάλαβα κάτι λάθος? Αλλιώς ένα τρίμηνο, βέβαια έχω την εντύπωση πως στα τρίμηνα δεν έχεις επιστροφή χρημάτων, κάνεις τη δουλειά σου, μόλις τελειώσει την παραδίδει ο άλλος...ή εν πάση περιπτώση μετά ο άλλος κάνει ότι νομίζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2014, 12:00:41 μμ από h.a.balafoutre »
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Αποσυνδεδεμένος Giannis

• People's Choice 2015
    • Προφίλ
    • Speed Junkies
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 12:46:16 μμ »
και εγω δεν βλπεω τον λογο, ουτε θα επιβαρηνεσε με τελη καθε χρονο...  :dontknow: